SON HABERLER :
Başkan Tütüncü: Montsuz, ayakkabısız öğrenci kalmasın Batı Antalya su altı misafirlerini bekliyor Antalyaspor 3 futbolcusunun doğum gününü kutladı Anamur'da kayboldu, Alanya'da ölü bulundu Konuksever'de çalışmalar yeniden başladı
/ RÖPORTAJ
Sağlık turizimi için Antalya’ya 32 belge
Antalya’da sağlık turizminde hizmet vermek üzere Sağlık Bakanlığı’na yapılan akredite başvurusu sonrasında 32 özel hastane yetki belgesi aldı.

SAĞLIK Bakanlığı tarafından Temmuz 2017’de uygulanmaya başlanan ‘Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Yönetmeliği’ kapsamında Antalya’dan 32 sağlık kuruluşu, yetki belgesi aldı. Sağlık turizmi yetki belgesi almak isteyen özel ve kamu hastaneleri için başvurular devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı, resmi sayfasında bugüne kadar Türkiye genelinde sağlık turizminde hizmet vermek amacıyla başvuru yapan özel ve kamu hastanelerini kamuoyuyla paylaştı.

Türkiye genelinde sağlık turizminde hizmet vermek amacıyla başvuru yapan 371 özel ve kamu hastanesi yetki belgesi alırken, turizmin başkenti Antalya’da sağlık turizminde hizmet vermek amacıyla 32özel sağlık kuruluşu yetki belgesi sahibi oldu.

KİMLER FAYDALANABİLİYOR?

Türkiye’ye toplantı, kongre, turizm amaçlı gelen yabancı turistler yaşadıkları acil sağlık sorunlarında yetki belgesi alan özel ve kamu hastanelerinden yararlanabilecek. Acil sağlık hizmetleri ve acil hasta nakilleri ücreti karşılığı, yurtdışında yaşayan ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ise 112 acil sağlık hizmetleri ücretsiz sunulacak. Acil sağlık hizmeti almak için sağlık tesisine başvuru yapan yabancı hastaların kabul edilmesi ve gerekli tıbbi müdahalenin kayıtsız-şartsız ve gecikmeksizin yapılması zorunlu olacak. Hizmet bedelinin tahsiliyle ilgili işlemler, acil müdahale ve bakım sağlandıktan sonra yapılacak. Trafik kazaları sonucunda verilecek sağlık hizmetlerinin bedeli, Türk vatandaşları ve yabancı uyruklu kişilerin uyruğuna ve sosyal güvencesinin olup olmadığına bakılmaksızın Sosyal Güvenlik Kurumundan tahsil edilecek.

ANTALYA’DAN BELGE ALANLAR

Dünya Göz Hastanesi, Antalya Anadolu Hastanesi, Ofm Antalya Hastanesi, Alaiye Beyaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Alanya Anadolu Hastanesi, Antalya Lara Anadolu Hastanesi, Panoramik Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Sayın Ortodonti Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Medikalpark Antalya Hastane Kompleksi, Medstar Yıldız Hastanesi, Antalya Memorial Hastanesi, Dentapol Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Antalya Yaşam Hastanesi, Antalya Opera Yaşam Hastanesi, Medstar Topçular Hastanesi, Akdeniz Şifa Hastanesi, Aspendos Anadolu Hastanesi, Manavgat Yaşam Hastanesi, Alanya Yaşam Hastanesi, Akdeniz Sağlık Vakfı Yaşam Hastanesi, Kemer Yaşam Hastanesi, Attelia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Antlara Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Zorlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Veske Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Uncalı Meydan Hastanesi, Akdeniz Şifa Konyaaltı Tıp Merkezi, Antalya Tüp Bebek Merkezi, Apex Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ve Perla Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği.

Deniz TOPKAYA

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres