SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ RÖPORTAJ
Sanal Para Derneği Antalya’da açıldı
Türkiye’nin ilk sanal para derneği, Antalya’da açıldı. Dernek Başkanı Mehmet Dursun, en büyük amaçlarının toplumu bilgilendirmek ve mağduriyetleri gidermek olduğunu söyledi.

ANTALYA’DA Türkiye’nin ilk sanal para derneği açıldı. Derneğin açılış törenine Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz’ın yanı sıra dernek üyeleri ve davetliler katıldı. Dernek Başkanı Mehmet Dursun, en büyük hedeflerinin toplumu bilgilendirerek mağduriyetleri gidermek ve sanal paranın Türkiye’de yasal bir zemine oturtulması için çalışmalar yapmak olduğunu söyledi.

‘TÜRKİYE’DE İLKİZ’

Sanal Para Derneği’nin Türkiye’de bu alanda kurulmuş ilk sivil toplum örgütü olduğunu söyleyen Başkan Dursun, ‘’Derneğimiz kesinlikle kişilere para vaadinde bulunmak amacıyla kurulmadı. En büyük amacımız mağduriyetleri gidermek. Sanal para, dijital bir veridir ve güvenilirdir. Ancak Çiftlik Bank gibi saadet zincirlerinin oluşması ve sonrasında yaşanan dolandırma olayları nedeniyle toplumda bir korku ve önyargı hakim. Biz, bu düşünceyi kırmak için kurulduk’’ diye konuştu.

‘DEVLET DESTEĞİ ŞART’

Sadece Antalya’ya değil Türkiye’ye hitap ettiklerini belirten Başkan Dursun, şunları söyledi: ‘’Milli bir sanal paranın oluşturulmasını istiyoruz. Bu noktada bu piyasayı denetleyecek bir kurum da olması gerekiyor. Ayrıca dernek olarak sanal para üretiminin devlet tarafından desteklenmesini talep ediyoruz. Şu an yasal bir düzlemde olmadığı için maalesef dolandırıcılık olayları yaşanmakta. Borsalar milli olarak oluşturulmalı ve mevcut olan borsaların da denetlenmesi gerekiyor. Dernek olarak sanal para ile ilgili çeşitli eğitimler de vereceğiz.’’

AESOB Başkanı Adlıhan Dere de Sanal Para Derneği’ne her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek derneğin Antalya’ya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

Etkinlik, kurdele kesimi ve misafirlerin dernek ofisini gezmesinin ardından sona erdi.   (Abdullah ÖZKAN)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres