SON HABERLER :
Muratpaşa, çekim merkezi oldu Kadına şiddete karşı ücretsiz aikido dersi Tour Of Antalya heyecanı başlıyor Tütüncü'den Kemer İlçe Teştilatı'na ziyaret "Karyağdı armudunun tadını bozduk"
/ RÖPORTAJ
Ucuz gıda zehirliyor!
Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Sağdıç, gıda zehirlenmelerinin sürekli gündemde yer aldığını belirterekAntalyalılarıgıda alırken ve tüketirken dikkatli olunması konusunda uyardı

GIDA Mühendisleri Odası (GDO) Antalya Şube Başkanı İncigül Sağdıç, gıda zehirlenmelerine karşı uyarılarda bulundu. Sağdıç, gıda zehirlenmesi vakalarının sürekli olarak gündemde yer aldığını, sağlıksız ve ucuz gıda satışlarının yapıldığı sürece gıda zehirlenmelerinin yaşanacağınıbelirterek yetkililere denetimleri sık yapmalarından ziyade etkin bir şekilde yapmaları konusunda çağrıda yaptı.

 

CEZALAR CAYDIRICI OLSUN

Özellikle toplu alanlarda ve restoran gibigıda satışlarının yapıldığı yerlerde daha dikkatli denetimlerin yapılması gerektiğine dikkat çeken Sağdıç, gıda güvenliğinin olmadığının tespit edilmesi durumunda kesilen cezaların caydırıcı olması gerektiğini söyledi. Sağdıç, “Gıdaların sağlıksız olduğu tespit edilen işletmelerde kesilen cezalar pek yeterli değil. Tekrarlanmaması ve insan sağlığı için cezalar caydırıcı olmalı” diye konuştu.

 

UCUZ GIDALARA DİKKAT

Antalyalılara da merdivenaltı gıdalardan uzak durmaları gerektiği konusunda çağrıda bulunan Sağdıç, “Tüketici olarak bizlere düşen görev gıda alışverişlerinde ve gıda tükettiğimiz işletmelerde bilinçli ve dikkatli olmamız. Aldığımız gıdanın fiyatı çok düşükse kuşkulanmak gerekiyor. Et, tavuk gibi ürünleri alırken gözümüzün önünde tartılıp parçalanmasına dikkat etmeliyiz. Pazarda sebze ve meyve dışında açıkta satılan gıdaları almamalıyız. Vatandaşımız ayrıcaresmi kontroller dışında şüphelendiği,  uygunsuzluk tespit ettiği gıda alanlarını bu restoran, market, büfe her yer olabilir, şikayet etmeli ve şikayetinin sonucunu takip etmeli” dedi.Deniz TOPKAYA

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres