SON HABERLER :
Başkan Tütüncü: Montsuz, ayakkabısız öğrenci kalmasın Batı Antalya su altı misafirlerini bekliyor Antalyaspor 3 futbolcusunun doğum gününü kutladı Anamur'da kayboldu, Alanya'da ölü bulundu Konuksever'de çalışmalar yeniden başladı
/ RÖPORTAJ
Veliler kırtasiyeye gitmeye korkuyor
Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Iltar döviz kurundaki dalgalanmayla birlikte kırtasiye fiyatlarındaki artışın velileri tedirgin ettiğini söyledi. Iltar, “Veliler kırtasiyeye gitmeye korkuyor” dedi.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı dün anaokulu, ilkokul 1, ortaokul 5, liselerde hazırlık ve 9'uncu sınıf öğrencilerinin okullarına uyum süreci başladı. Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının sorunlarla başladığını belirtti. Iltar, döviz kurundaki dalgalanmayla birlikte kırtasiye ürünlerine neredeyse yüzde yüz zam gelmiş olmasının velileri tedirgin ettiğini ifade etti. Velilerin kırtasiyeye gitmeye korktuğuna dikkat çeken Iltar, “Veliler öğretmenlerin kendilerine verecek listeyi almaya korktuklarını söylüyor. Çünkü cepleri boş.Veliler asgari ücret tutarında masraflarla karşılaşıyor. 2018-2019 yılı Eğitim ve öğretim yılının bu şekilde başlamasının bir şansızlık olduğunu düşünüyorum” dedi.

Okullarda öğretmen ve idari kadroların tamamlanmadığını ifade eden Iltar, “Bazı okullarda da geçiş ve dönüşümlerden dolayı çok büyük sorunlar var. Öğretmenler mutlu ve memnun değil. Bizler eğitimciyiz. Bilimsel, laik çağdaş, Atatürkçü, kamusal paylaşımcı, laik bir eğitim sistemi istiyoruz. Bir sınıfta 50-60 öğrenci olsun istemiyoruz. Sosyal devlet anlayışının biran önce yerleştirilmesini ve herkesin hakkının verilmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Deniz TOPKAYA

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres