SON HABERLER :
Üniversite otoparkının inşaatı ilerliyor Ecem Şahin Muratpaşa'da Manavgat'ta orman yangını AKM'de viyolonsel keyfi Çocuklar serinlemenin alternatif yolunu buldu
/ SAĞLIK
KONESKOOP’un aşı kampanyasına yoğun ilgi
KONESKOOP’un Konyaaltı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte başlattığı Covid 19 aşı kampanyası yoğun ilgi gördü

KONYAALTI Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (KONESKOOP), Konyaaltı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte esnafa yönelik Covid 19 aşılama kampanyası gerçekleştirdi. KONESKOOP hizmet binasında gerçekleştirilen aşılama kampanyasına esnaf yoğun ilgi gösterdi.

AŞILANMA ORANI YÜZDE 85

Covid 19’a karşı en etkili mücadele yönteminin aşı olduğunu belirten Konyaaltı İlçe Sağlık Müdürü Özlem Karataş, “Antalya olarak aşıya karşı bilinçliyiz. Aşılama oranımız yüzde 85 civarında. Normal hayata dönebilmek için ülke olarak aşılanma oranını yüzde 85’in üzerine çıkarmamız gerekiyor. Özellikle sosyal medyada aşı karşıtlığına yönelik paylaşımlar yapılması bizi üzüyor. Sağlıkçı olmayan kişiler de aşı hakkında yorum yapıyor. Fakat tek gerçek şu; biz Covid 19’dan bilimin gösterdiği yol olan aşıyla kurtulacağız” dedi.

KAMPANYA ANTALYA’DA İLK

KONESKOOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak, esnafa kolaylık sağlamak ve aşıya karşı bilinci artırmak için aşılama kampanyasını düzenlediklerini söyledi. Esnafın sağlıklı bir şekilde hizmet vermeye devam edebilmesi için mutlaka aşı yaptırması gerektiğini belirten Kolpak, “Aşılama çalışmalarına sivil toplum örgütlerinin örnek olması gerekiyor. Biz de Antalya’da bir ilki gerçekleştirerek üyelerimize ve birinci derece yakınlarına yönelik bu kampanyayı düzenledik. Bize bu imkanı sunduğu için il ve içe sağlık müdürlüklerimize teşekkür ediyoruz. Maskelerden kurtulabilmemiz için mutlaka aşı olmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz” diye konuştu.

KONESKOOP’ta 4’üncü aşısını olan Osman Yörük, “Bizim için kolaylık oldu. Eşimle birlikte gelip aşımızı olduk. KONESKOOP yönetimine ve sağlıkçılarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Aşı kampanyasına katılan esnaf Mustafa Ay ise, “Aşılama kampanyası, aşıya karşı toplumsal bilinci artırmak için çok güzel düşünülmüş bir proje. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found