SON HABERLER :
Başkan Uysal, Vali Yazıcı'yı ziyaret etti Bu kentte yaşayan herkesin gazetesi Ekspres’ten bir ilk daha Başkan Böcek'in durumunda önemli gelişme Tedbirlerle yükselişe 'dur' dedik Ne yazık ki çok korkuttuk
/ SAĞLIK
Korona testi 250 TL oldu
Almanya'nın tatile giden vatandaşlarına 14 günlük karantina veya test zorunluluğu nedeni başta olmak üzere, isteyen diğer turistlerin de havalimanı veya kamu-özel hastane laboratuvarlarında yaptırdıkları test ücreti 30 Euro veya 250 TL olarak açıklandı

TÜRKİYE'NİN en çok yabancı turist ağırlayan kenti Antalya'da, 1 Temmuz itibariyle başlayan yurtdışı uçuşlarla, turist yoğunluğu da her geçen gün artarak devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle, kararlarda ülkelere göre değişiyor. Bu kapsamda Türkiye ve Antalya'nın en çok turist çektiği ülkelerden biri olan Almanya'nın, Türkiye'de dahil birçok ülke için tatile giden vatandaşlarına dönüşte 14 gün karantina ya da gittiği ülkeden dönüşünde test yaptırma zorunluluğu bulunuyor.

12 LABORATUVARDA

Bu kapsamda başta Alman turistler olmak üzere, diğer ülkelerden de kendi durumunu öğrenmek amaçlı Antalya'da koronavirüs testi yaptıran turist sayısı 65 bine yükseldi. Antalya Havalimanı'nda kurulan test merkezinde ilk aşamada 15 Euro veya 110 TL olarak belirlenen test ücreti ise 30 Euro veya 250 TL olarak düzenlendi. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre havalimanı dahil 4'ü kamu, 8'i ise özel olmak üzere toplam 12 laboratuvarda test yapılabiliyor. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres