SON HABERLER :
Böcek Hal esnafına projelerini anlattı Çalkaya’da tapu bayramı Leğenle kayıp güreşerek Akdağ’a destek istediler Tütüncü: ‘Türkiye’mizin fotoğrafı Kitap Fuarı'nda Turizm Fakültesi ile İŞKUR protokol yaptı
/ SAĞLIK
Sadece 30 dakikada ameliyatsız gençleşin
Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloj Bölümü’nden Uzm. Dr. Lütfiye Çoban, tedavide tercih edilen dolgu enjeksiyonu ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

ZAMANIN ciltte yaptığı en önemli değişikliklerden birisi de cilt altı yağ dokusunun azalması ve sarkması ve cilde nem ve gerginlik veren destek maddelerin azalmasıdır. Tüm bu yapısal değişikliklerin etkilerini yüzde kırışıklıklar, yanaklarda, ağız etrafında, gözaltında sarkmalar ve dudaklarda incelme şeklinde görülmektedir.Dolgu uygulamaları yüz dışında kaza veya başka sebeplerle vücutta oluşmuş doku kayıplarında ve çöküklüklerin tedavisinde de kullanılmaktadır.Memorial Antalya Hastanesi Dermatoloj Bölümü’nden Uzm. Dr. Lütfiye Çoban, estetik amaçla bu kırışıklık sarkma ve eksilen hacmin düzeltilmesi için tercih edilen yöntemlerin başında gelen dolgu enjeksiyonu hakkında detaylı bilgiler verdi.

ESTETİĞE GEREK KALMIYOR

Medikal estetik alanında son zamanlarda en çok başvurulan yöntemlerden biri dolgu uygulamasıdır. Özellikle burun kanatlarından ağıza doğru uzanan derin kırışıklık ve çökmeler, ağız kenarındaki sarkmalar dolgu uygulamaları ile başarılı bir şekilde düzeltilmektedir. İnce dudakların kalınlaştırılması, elmacık kemikleri ve çenenin belirginleştirilmesi ve hatta burun kontörünün düzeltilmesi, burun ucunun kaldırılması da dolgu uygulamaları ile mümkün olmaktadır. Mimikle ortaya çıkan kaş arası ve alın çizgilerigiderilip, gözaltı çukurları doldurulduğu gibi yüz ve dekolteye genel nem kazandırmak amacıyla da dolgu uygulamaları yapılmaktadır.

DOĞAL MADDELER KULLANILIYOR

Estetik amaçlı dolgu uygulamalarında kullanılan maddeler hazır dolgu maddeleri veya kişinin yağ dokusu veya kıkırdak dokusundan elde edilen doğal maddeler olmaktadır. Özellikle küçük alanlarda pratikliği nedeniyle hazır dolgular daha çok tercih edilmektedir. Bu dolgularda da güvenli olmaları nedeniyle sıklıkla hyaluronik asit içeren dolgular tercih edilmektedir. Hyaluronik asit deride doğal olarak bulunan ve deriye nem ve elastikiyet veren polisakkarit yapısında bir maddedir. Bu madde yaşla birlikte azalma göstermektedir. Hyaluronik asit kıvamlı yapısı nedeniyle ve su tutma kapasitesi nedeniyle enjekte edildiği bölgeye hacim vererek çökme, sarkma ve kırışıklık görünümünü düzeltir.

SADECE 30 DAKİKA

Dolgu enjeksiyonu oldukça kısa sürede yapılan pratik bir uygulamadır. Lokal anestezik kremler veya lokal anestezik enjeksiyonlar ile sağlanan hafif bir anesteziden sonra yapılır. Yarım saat kadar süren bir uygulamadan hemen sonra etkisi ortaya çıkar. Kullanılan dolgu malzemesine ve kişinin yapısına bağlı olarak 6-18 ay içerisinde etkisi sonlanır. Özellikle yüzde yanakta veya iki kaş arasında derin çizgileri olan hastalarda botox ile birlikte uygulaması çok daha iyi sonuç vermektedir.

YÜZÜNÜZÜ DOĞRU ELLERE TESLİM EDİN

Tüm estetik uygulamalarda amaçdoğal görünümde bir sonuç elde etmek olmalıdır. Bunun için güvenilir ürünlerin tercih edilmesi, işlem öncesi hastanın yüzünün iyi değerlendirilmesi, estetik bir bakış açısıyla uygulamanın yapılması güzel, doğal ve başarılı bir sonuç elde edilmesini sağlar. Estetik dolgu uygulaması ancak bu konuda deneyimli estetik plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından, klinik ortamında yapılabilen bir estetik müdahaledir. Alanında uzman hekim olmayan deneyimsiz kişilerce yapılması istenmeyen veya abartılı sonuçlar yaratabilmektedir. HABER MERKEZİ

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres