SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ SİYASET
 ‘Heybemiz hizmetlerle dolu’
Ak Parti Kepez İlçe teşkilatını ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaptığı her işin hesabını verebileceğini söyledi ve ‘Heybemiz hizmetlerle dolu’ dedi.

AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, partililere hizmetlerini anlattı. Büyükşehir Belediyesi olarak Kepez’e çok önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Türel, “Kepez’e baktığımızda, Süleyman Demirel Bulvarı’ndaki 120 milyon TL’lik alt yapı yatırımı ile Varsak’ın yağmur suyunu çözdük. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Kepez Santral’de. 8 senede 12 bin konut yapılacak. Bizim için öncelik oradaki gecekonduda oturan vatandaşın hak sahiplerinin konutlarını bitirmek. 3 bin 200 hak sabine 5 bin 200 konut yapıyoruz. Önce onlarınkini bitiriyoruz. Müteahhit kendine ne yapıyorsa aynısını onlara yapacak. Onun için ne yaptık, onların içerisine müteahhittin dairelerini de serpiştirdik ki iyisini kendisine yapıp kötüsünü hak sahibine bırakmasın. Benim önceliğim hak sahibi çünkü. 2019’un Mart ayına kadar hak sahiplerinin konutlarını büyük oranda bitirmeyi planlıyoruz. Şubat ayının sonuna kadar kuraları çekeceğiz tapuları da seçimden üç dört ay önce davulla zurnayla dağıtacağız” diye konuştu.

ZIP ZIP PARK ANISI

Zıp Zıp Park’ın büyük ilgi gördüğünü anlatan Türel, Ankara dönüşü yaşadığı bir anıyı da partililerle paylaştı: ““Bir gün uçakla Ankara’dan dönüyorum. Yanımda 10 yaşlarında bir çocuk var. ‘Antalya’da ne yapacaksın’ diye sordum. Zıp Zıp Park’a gideceğini söyledi. Annesi sırf Zıp Zıp Park için Antalya’ya geldiklerini söyledi ve bu güzel hizmet için teşekkür etti. Bunları duyunca bende çok mutlu oldum. Sonradan öğrendim. Bir CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın eşiymiş.”

ÜÇÜNCÜ ETAP RAYLI SİSTEM

Üçüncü etap raylı sistemin büyük kısmının Kepez’den geçtiğini hatırlatan Başkan Türel, sözlerine şöyle devam etti:  "Hedefimiz 2019 Mart’tan önce raylı sistemi kampüs alanına yetiştirmekti. Ancak Dünya Bankası’yla teknik bir sorun yaşadık. Sorun çözüldü gibi. O yüzden birkaç ay geciktik. Hedefimiz artık raylı sistemi Varsak’tan Otogar Kavşağı’na kadar 2019 Mart öncesinde çalıştırmaya başlamak. Seçime kadar Varsak’tan en azından Otogar Kavşağına kadar bağlayıp, bu güzergâhtaki mahallelerin raylı sistemle ister Aksu, ister Expo, ister Işıklar her tarafa ulaşmasını sağlayacağız.”

ANTALYA’NIN İLK 4 KATLI KAVŞAĞI

Kepez’deki katlı kavşağın bitmek üzere olduğunu kaydeden Menderes Türel, “Şubat sonu inşallah tamamı bitecek. Gazi Bulvarı üzerindeki hemzemini bu hafta sonu açıyoruz. Üstte artık kapalı bir taraf kalmayacak, sadece alt geçişlerle ilgili çalışmalar devam edecek. Onu da inşallah Şubat sonunda hizmete açarız. Sadece o kavşak 50 milyon TL. O kavşak Antalya’nın en büyük kavşağı, 4 katlı bir kavşak. Antalya’da başka 4 katlı kavşak yok. Kızılarık’tan gelirken eksi 2’ye dalarak Sakarya Bulvarı’na hiç ışıksız dönebileceksiniz. Eksi 1’den Kızılırmak-Yeşilırmak caddelerinden hiç ışıksız geçiyorsunuz. Hemzemin üçüncü kat. Dördüncü kat ise Gazi Bulvarı’ndaki Karayollarının yaptığı üst geçit. Dolayısıyla 4 katlı Antalya’nın ilk katlı köprülü kavşağı olacak. Böylelikle Kepez’e de yakışacak inşallah.”

‘KEPEZ’E HELALİ HOŞ OLSUN’

Havaalanı- Toptancı Hal- Altınova Bulvarı’nın yaklaşık 50 milyon liralık bir yatırım olduğunu söyleyen Türel, sözlerine şöyle devam etti:  “Onun Varsak’a kadar devamını yapıyoruz. Bir kısmı bitti. Tamamı 80-90 milyonluk bir yatırım. Bunların hepsi Kepez’e helali hoş olsun. Kepez, ziyadesiyle hak ediyor” dedi.

‘ALNIMIZ AL YÜZÜMÜZ PEK’

“Heybemiz hizmetlerle dolu” diyen Başkan Türel, “Bugün eski Sigorta Hastanesi’nin oradan başlayıp milletvekillerimizle yürümeye başladık. Yeni yapmış olduğumuz Şarampol Caddesi muhteşem olmuş. Kalekapısı ve Tophane Çay Bahçesi’ne kadar yürüdük. Vatandaşın ve esnafın ilgisi yoğundu. Vatandaşın arasına çıktığımızda elhamdülillah hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey olmadığı için teveccüh de maşallah yüksek oluyor. Onların arasına girdiğimizde alnımız ak yüzümüz pekti. Çünkü heybemiz hizmetle dolu” ifadelerini kullandı. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres