SON HABERLER :
Çocukların sinema keyfi Neşet Ertaş heykeli açıldı Şehir Tiyatroları yeni sezona hazır Firari arıların izini sürerek bal topluyor MEME KANSERİNDEN KORUNMANIN 9 YOLU
/ SİYASET
​‘MAŞALLAH’LIK ANKETLER
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ORC araştırma şirketi tarafından yapılan ankette, Türkiye'nin en başarılı iki büyükşehir belediye başkanından biri seçilmesini değerlendirdi. Kendisinin de anket yaptırdığını belirten Türel, "Sonuçlarını gördükçe 'maşallah' demekten başka bir şey aklına gelmiyor" dedi


ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ORC araştırma şirketinin yaptığı Yerel Yönetimler Araştırması Büyükşehir Belediye Başkanlarının Performans Ölçümünde, Türkiye'nin en başarılı büyükşehir belediye başkanları arasında yer aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yüzde 62.5 oranla ilk sırayı aldığı araştırmada, Menderes Türel yüzde 60.6'lık başarı oranıyla en başarılı ikinci belediye başkanı seçildi. Türel, ORC'nin geçen yıl haziran ayında yaptığı aynı araştırmada yüzde 59'luk oranla yine ikinci olmuştu. Eylül 2017 araştırmasında da yerini koruyan Başkan Türel'in başarı oranının 1.6 puan arttığı gözlendi.

12 BİN KİŞİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ
Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ORC (ObjectiveResearch Center) tarafından gerçekleştirilen ölçüm, 18- 25 Eylül tarihleri arasında yapıldı. Araştırma, 30 büyükşehirde toplam 12 bin 305 kişi ile "CATI-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi" yöntemiyle gerçekleştirildi. Ankete katılanlara "Büyükşehir Belediyenizi ve Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı buluyor musunuz" sorusu yöneltildi.

TÜREL DE ANKET YAPTIRDI
Başkan Menderes Türel de Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik anket yaptırdı. Anket sonuçlarını gördükçe 'maşallah' demekten başka bir şey aklına gelmediğini belirten Türel, "Ben de yeni bir anket çalışması yaptırdım. Bir araştırma şirketinin kamuoyuna açıkladığı anket sonuçları ile benzeşiyor. Halkımızın teveccühüne layık olmak için çok büyük gayret içerisindeyim. Milletimizin memnuniyeti için vatandaş odaklı belediyecilik yapmaya çalışıyoruz. Onların bize gösterdiği teveccühü anketlerle ölçebiliyoruz. Bugün için anketlerde durumumuz Allah'a şükür fevkalade iyi, bunu daha üst seviyelere çıkarmak için çalışacağız. Hiç tanımadığımız anket firmaları da iyi bir durumda olduğumuzu ifade ediyor. İnşallah bu anketler hep böyle devam eder" dedi.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres