SON HABERLER :
Kaleiçi'nde kış sıkıntısı erken başladı Vali Yazıcı'dan güven dolu davet Tatil keyfinizde mesafe önemli Demir eksikliği giderek artıyor Halil Özkan vefat etti
/ SİYASET
Başkan Böcek: “Gerekeni yapacağım”
Başkan Böcek, Konyaaltı Sahil Projesi işletme ihalesinde yürütmeyi durdurma kararı çerçevesinde mahkemenin isteyeceği evrakları göndererek gerekeni yapacağını belirtti

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sahil Projesi işletme ihalesinde, yürütmeyi durdurma kararı çerçevesinde mahkemenin isteyeceği evrakları göndereceklerinin altını çizerek,” Antepe yaptıysa, onunla da ilgili gerekeni yapacağım”dedi.

Büyükşehir Belediyesinin şubat ayı olağan meclis toplantısında 162 gündem maddesinden 81’i karara bağlandı.  Böcek, Van’ın Bahçesaray ilçesindeki çığ felaketinde, uçak kazasında hayatını kaybeden ve İdlib’de şehit olan şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde trafik kazası geçiren AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediyesinin önceki dönem başkanı Menderes Türel, önceki dönem eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

"BU ŞİRKET KİMİN"

Konyaaltı Sahil Projesinin işletme ihalesinin iptaliyle ilgili olarak Başkan Böcek, “Kavgadan yana değilim. Biz bu işlemi yaparken, İçişleri Bakanlığı teftiş raporu, sayıştay raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tespitleri, teftiş kurulu, belediye daire başkanlarının tespitiyle alınan bir karadır. Projeyle ilgili bir itirazım olmamıştır. Bizim derdimiz tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla ilgilidir. Antalya’mıza hizmet eden herkesten Allah razı olsun. 26 yıllık siyasi hayatımda halka hizmeti hakka hizmet olarak bildim. Yasaya, yönetmeliğe uygun olan projeleri tebrik ediyoruz. Konyaltı Beach Parkı, Hasan Subaşı yaptı süresi 10 yıldı,  tüm giderler yükleniciye aitti. Konyaaltı Belediyesi olarak sahil düzenlemesi yap işlet devret modeliyle yapıldı. Hemen kira başladı süresi 8 yıldı. Lara sahili, Bekir Kumbul döneminde yapıldı ve 10 yıldı, giderler yükleniciye aitti. Bizim derdimiz 129 milyona olan ihalenin, 254 milyona belediye tarafından yapılması, 28 yıl kiraya verilmesidir. Bizim derdimiz bu. Sonrada denmez mi cevapta ‘işte bunu Antepe firması yaptı’, bu şirket kimin, yönetimi kimin Muhittin Böcek’in değildi.  Mahkeme intikal etmiş konular vardır. Alacak olduğumuz kararların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yürütmeyi durdurma kararı çerçevesinde mahkemenin isteyeceği evrakları göndereceklerinin altını çizen Böcek, “Antepe yaptıysa, onunla da ilgili gerekeni yapacağım. Şirketin yönetimini ben mi atadım. Şuan Antepe’den ben sorumluyum, geçmiş dönemde de sorumlu arkadaşımız var. Bütün masraflar yüklenici firmaya aitken 129 milyona ihaleye çıkıldı, ihale sonuçlanmayınca belediye 254 milyon liraya maletti”diye konuştu.

"KIRCAMİ'YE GİRİYORUZ"

AK Parti Meclis Üyes, Nafiz Tanır, Muratpaşa Belediyesi’nden gelen Kırcami bölgesindeki plan tadilatına itiraz etti. Tanır, imar planlaması tamamlamadan, tadilat yapmanın yanlış olduğunu belirtti.  20 yıldır mecliste Kırcami’nin konuşulduğunu anımsatan Böcek, “ Kırcami’ye giriyoruz, yol ve alt yapıyla ilgili. Bu konu planla ilgili bir konudur. Kırcami’ye başlayacağız”dedi.

"SAHİL ELEŞTİRİSİ"

CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz, Konyaaltı Sahil Projesi kapsamında yapılan harcamaları eleştirerek, “53 liralık dubaya 1050 lira ödenmiş. 500 lira olan oturma grubuna 12 bin lira ödenmiş. Bu harcamalarda yetimin hakkı vardır. Onların hakkını korumaya devam edeceğiz”dedi.

"HUKUK ORADA"

Filiz’in, Konyaaltı Sahil Projesiyle ilgili eleştirilerine cevap veren Ali Çetin, “ Sayıştay raporu ve dubalardan bahsediliyor, halkı yanıltmaya gerek yok. Sayıştay raporu elinizde. Rapor sunulmuştur bu doğrultuda varsa bir şey hukuk orada. Hukuki ne varsa yapabilirsiniz, problem yoktur. Dubayla başka bir takım şeylerle büyük projeyi karalamaya hakkınız yoktur. Bu proje sahilde geniş bir alanı kapsamaktadır. Noktasal işletmelerin harcamalarını beyan alarak yapılan beyanatlar doğru değildir. Halkımızın hepsi bu projeden memnundur. Bugüne kadar kimin ne tür hizmetlerde bulunduğunu kamuoyu gayet iyi bilmektedir” cevabını verdi. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres