SON HABERLER :
Kaçak saat operasyonu Okul çevreleri sıkı denetimde Chico rekor için sahaya çıkacak ASFİM'de yaz kayıtları başladı Zıp Zıp Park’ta eğlence zamanı
/ SİYASET
Taş: 31 Mart'tan sonra Hükümet değişmeyecek
Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için bir genel seçim havası yaratılmaya çalışıldığını belirterek “31 Mart'tan sonra Hükümet değişmeyecek. Bu algı ekonomiye büyük zarar veriyor” dedi.

DÖŞEMEALTI Sanayici ve İşadamları Derneği'nin sabah kahvaltısına konuk olan Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş yerel seçime yönelik görüşlerini anlattı. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerin sonunda hükümetin değişmeyeceğini belirten Taş, “Bu seçimin ardından Hükümet, Cumhurbaşkanı, bakanlar değişmeyecek. Ancak böyle bir algı yaratılmaya çalışılıyor” dedi. Bu yaratılan algının işadamlarına da büyük zarar verdiğini belirten Taş, şöyle konuştu: “Bakın faizler düşmeye başladı. Ekonomimizin rahatlaması için devlet bankalarına 24 milyar lira para girdisi yapıldı. Tüm işadamlarımızın, esnafımızın beklentisi de buydu.Herkes ekonominin rahatlaması için bankaların kredi musluklarını açmalarını, kredi faz oranlarının düşmesini istiyordu. Biz bunu gerçekleştirdik. Birkaç haftaya kadar piyasalarda ciddi olarak bir toparlanma yaşanacak.”

Toplantıda konuşan DÖSİAD Başkanı Gültekin Gencerde, Bölgedeki ilk ve tek STK olan DÖSİAD'ın bu gün 18 ülkede iş formu düzenlediğini bölgenin markalarını yurt dışında da tanıtmak için çalıştıklarını söyledi. Kendilerinin hem bölge hem ülke ekonomisine katkı sağlamak için çalışmalarına rağmen Antalya'daki yatırımlarda Antalya markalarının görmezden gelindiğini belirten Gencer konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün yerel seçimlerin arefesindeyiz. Biz bundan sonra seçilmişlerden şunu istiyoruz. Bölgemizde, kentimizde yapılan yatırımlarda öncelikle kendi markalarımızla çalışılsın. Biz Antalya'da Ticaret ve Sanayi Odası binası yapıyorsak bunun mermerlerini Afyon’dan getiriyorsak buradaki yatırımcıya ayıp etmiş oluyoruz. Bu yanlıştan önümüzdeki dönemde dönülmelidir” diye konuştu.

DÖSİAD'ın toplantısına Ak Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik ve Ak Parti Döşemealtıadayı Emre Afacan da katıldı. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres