SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ SİYASET
Ak Parti’de Taş hızlı başladı
Ak Parti’nin yeni İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, ilk toplantısında Yürütme Kurulu’nu belirleyip açıkladı. Taş, “Kaybedecek zamanımız yok” dedi.

ANTALYA’DA Ak Parti’nin yeni yönetimi, işe hızlı başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen 6. Olağan Kongre’de İl Başkanlığı görevini Rıza Sümer’den devralan İbrahim Ethem Taş ilk il yönetim kurulu toplantısında Yürütme Kurulu’nu da açıkladı. Geçmiş yönetimlerde alışılanın aksine Yürütme Kurulu’nu belirlemek için beklemeyen Taş, “Önümüzde çok önemli seçimler var kaybedecek zamanımız yok “ dedi.

 

Kongre hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Taş, “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yine Antalyamıza yakışan bir kongreyi geride bıraktık. Kongremize ve mitingimize katılım sağlayan bizleri yalnız bırakmayan tüm Antalyalı hemşerilerimize bu vesile ile bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhurbaşkanımızın kongremize katılımı teşkilatlarımızda ayrı bir heyecan ve mutluluk yaşattı. Kongre sürecimiz boyunca her zaman yanımda olarak desteğini esirgemeyen Rıza Sümer başkanımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Önceki dönem yönetim kurulumuzda yer alan değerli dava arkadaşlarımıza da hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Taş “Bir kez daha altını çizerek özellikle belirtmem gerekirse listemizde 25 yaş altı iki arkadaşımız bulunmakta ve onlara ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimize olarak güvenmekteyiz. Ayrıca bundan sonra da teşkilatımızın farklı kademelerinde de gençlerimizi önemli görevler bekliyor” şeklinde konuştu.

KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK

Toplantının sonunda yeni yürütme kurulunu da açıklayan il başkanı Taş kaybedecek zamanlarının olmadığını şu sözlerle belirtti “Bu seçim bütün seçimlerin önünde büyük bir milletin, cumhurun seçimidir. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 2023 hedefi doğrultusunda ne kaybedecek bir dakikamız ne bekleyecek bir saniyemiz vardır. 2019 yılında ilk olarak yerel seçimler ardından da yönetim sistemimizin değiştiği ilk Cumhurbaşkanlığı seçimine birlikte hazırlanacağız. Her iki seçime de Antalya teşkilatları olarak sorumluluğumuzun farkında olarak çalışacağız. Bugüne kadar bu davaya her kademede katkı sağlayan çok değerli arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

YENİ KURUL

Ak Parti’nin Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu: İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı: Mehmet Çetinkaya, Teşkilat Başkanı: Ayhan Ateş, Seçim İşleri Başkanı: Bilal Akyol, Tanıtım ve Medya Başkanı: Mustafa Atılgan, Dış İlişkiler Başkanı: Adnan Saraç, Sosyal İşler Başkanı: Abdullah Acar, Yerel Yönetimler Başkanı: Mehmet Kocabaş, Halkla İlişkiler Başkanı: Kasım Birol Yılgın, Ekonomi İşleri Başkanı: Halil Oya, İdari ve Mali işler Başkanı: Zekeriya Tonoğlu, Ar-Ge Başkanı: Fetullah Akçekoca, İl Sekreteri: Tuğrul Pirimoğlu, İnsan Hakları Komisyonu: Ebubekir Avşar, Çevre Şehir ve Kültür Komisyonu: Yüksel Yüce, Tarım Komisyonu: Mesut Topçu, Turizm Komisyonu: Zihni Kilit ve Ticaret Komisyonu: Varol Astarcıoğlu.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres