SON HABERLER :
Mavigün Topluluğu ‘Töre’yi sahneledi Önce Yaya Alanya’da Konak Konseri’nde Arp ve Flüt Akşamı Kazak şarkıcıdan Kemer’de konser En güzeller ödüllerine kavuşuyor
/ SİYASET
Ak Parti’den 3 kadın aday
Ak Parti Antalya’da 3 kadın adayla seçime girecek. Ak Parti İl Başkanı Ethem Taş 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde Konyaaltı, Muratpaşa ve İbradı’da 3 kadın adayın ön planda olduğunu söyledi.

KADINLARIN ‘kadın aday’ talebini Antalya’da Ak Parti karşılayacak. Ak Parti İl Başkanı Ethem Taş, Kanal V’de yayınlanan programda 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde 3 ilçede kadın belediye başkan adayının olabileceği sinyalini verdi. Taş, Muratpaşa’da Gökçen Özdoğan Enç, Konyaaltı’nda Gaye Doğanoğlu’nun isminin ön planda olduğunu belirtirken İbradı’dada Hatice Sekmen’in adaylık konusunda rakiplerinden şanslı konumda olduğunu ifade etti.

Ak Parti İl Başkanı Taş, “Antalya’da bugüne kadar seçimlerde resmi olarak açıklanan kadın adayımız olmadı. Bu seçimlerde ilk defa kadın belediye başkan adayımız olacak. 3 kadın adayımızın ismi genel merkezde ön planda. Bu Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti’nin kadınlara vermiş olduğu önemin göstergesidir. Tabii ki son kararı Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan verecek” dedi. Taş, kadın belediye başkan adaylarının yanı sıra Ak Parti listelerinde kadın belediye meclis üye sayısının da artacağına dikkat çekti.

Ak Parti İl Yönetiminin 50 kişiden oluştuğunu ve yönetimin 12’sini kadınların oluşturduğunu söyleyen Taş, “İl yönetimimizin 4’te 1’ini kadınlar oluşturuyor. Kadın kolları ve ilçe yöneticilerimiz de var. Bizim Antalya’da 20 kadın meclis üyemiz, kadın milletvekilimiz, Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) 2 kadın üyemiz var. Bunlar bizim kadınlara ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir” dedi. Taş, ilçelerde yaptırdıkları anketlerde seçmenlerin Ak Parti’den beklentisinin ilçelerde kadın belediye başkan adayının gösterilmesi olduğunu söyledi. Taş, “Seçmenlerimiz ilçelerde kadın aday görmek istiyor” diye konuştu. Deniz TOPKAYA

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres