SON HABERLER :
Vaka sayısında azalma sürüyor Başkan Böcek, Vali Ersin Yazıcı'yı ağırladı ASSİM'deki derneklerin 2 aylık gider ödemeleri alınmayacak Türkiye'nin en büyük dönme dolabı kapılarını açtı Başkan Böcek'ten otogar esnafına kira müjdesi
/ SİYASET
Akbaba’ya çift imza araştırması
CHP Serik İlçe Başkanı Abdullah Akbaba, seçimli olağanüstü kurultay toplanması talebi için iki defa noter kanalıyla imza verdiği gerekçesiyle 'kesin çıkarma cezası' istemiyle disipline sevk edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve Genel Sekreter Akif Hamzaçebi imzalı il başkanlığına gönderilen yazıda, Serik CHP üyesi Abdullah Akbaba'nın seçimli olağanüstü kurultay toplanmasına yönelik 16 Temmuz ve 27 Temmuz'da notere mükerrer başvuru yaptığı belirtildi. Olağanüstü kurultay talebinde bulunmanın bir hak olduğu ifade edilen yazıda, ancak yalnız bir kez kullanabilecek bu iradenin mükerrer oy kullanmasıyla, toplam imza sayısını gerçekten fazla göstermek anlamı taşıyacağından, bunun hakkın kötüye kullanılmasını teşkil edeceğini kaydedildi. Yazıda, Abdullah Akbaba'nın CHP tüzüğüne göre 'kesin çıkarma cezası' istemi ile Antalya İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi istendi.

'BENİM SUÇUM YOK'

Abdullah Akbaba, 28 Temmuz'da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 16 Temmuz'da ilk imzayı verdiğini, ancak Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın uyarısı ile gündem maddelerini eklemediği uyarısıyla karşılaştığını kaydetti. Akbaba, uyarının ardından 27 Temmuz'da düzeltme yaparak yeniden imza gönderdiğini belirtirken, paylaşımının son cümlesinde ise 'Ben boşadığım karının topuğuna bakmam. Net' ifadelerine yer verdi. Akbaba, kendisinin bir suçu olmadığını, genel merkeze iki noter onaylı imzayı aynı anda veren kişinin hatalı olduğunu söyledi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres