SON HABERLER :
'Hedefimiz Antalya’yı şampiyon yapmak' Muratpaşa’da Karadeniz rüzgarı Anadolu Oyuncak Müzesi’ne Rekor ziyaretçi Raylı sistemde sona gelindi 'Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin'
/ SİYASET
Bakan Çavuşoğlu: ‘Bittiği yere kadar gideceğiz’
Kepez Belediyesi’nin hizmete sunduğu Şevkat ve Huzurevi’nin açılışında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Zeytin Dalı Operasyonu’nun terör örgütleri bölgeden temizleninceye kadar devam edeceğini söyledi,

Kepez Belediyesi tarafından Kütükçü Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Şevkat ve Huzurevi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Törene, Dışişleri Bakanı ve Ak Parti Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani, İbrahim Aydın, Mustafa Köse, Atay Uslu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

‘İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’

Törende konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir taraftan devlet bir taraftan yerel yönetimler diğer taraftan sivil toplum örgütleriyle hep birlikte büyüklere sahip çıkılması gerektiğini söyledi. 15 yıldır Ak Parti’nin izlediği sosyal politikalarla dünyada örnek gösterildiğini anlatan Bakan Çavuşoğlu, “Çocuklarımıza, engelli vatandaşlarımıza elbette sahip çıkacağız. Uluslararası örgütler tarafından diğer ülkelere de anlatılıyor. Çünkü biz ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı ile Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Çünkü biz Recep Tayyip Erdoğan ile beraber, onun liderliğinde milletimize, hizmetkarlık ediyoruz. Yasaları çıkartıyoruz. Herkesi güvence altına alıyoruz. Huzurevinde ise huzurevinde, evde ise evde, okulda ise okulda, evde eğitim ise evde eğitim, yaşlı bakım herkesin yanında olmamız gerekiyor” diye konuştu.

TÜTÜNCÜ’YE ÖVGÜ

Sözlerine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü överek devam eden Çavuşoğlu, “Hakan kardeşim göreve geldiği günden bu yana belediyecilik nedir hepimize gösteriyor. Bana göre Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından bir tanesi. Bu sadece kendisini sevdiğimi için sübjektif bir değerlendirme değil hizmet etme kriterlerine göre söylüyorum bunu. Yol yapmak, kaldırım yapmak, hizmet etmek büyükşehir için söylüyorum su getirmek diğer konular zaten yapılması gereken işler. İnsana dokunmak lazım. Gelirken büyük bir kent meydanı yaptığını gördük. İnşallah onu da birlikte açacağız. Hakan Tütüncü’yü sosyal medyadan da takip ediyorum. Bir bakıyoruz evlerde vatandaşları ziyaret ediyor. Hastaları evde ziyaret ediyor. Ramazan’da diğer günlerde sporun her dalında maşallah faal bir belediyecilik. Kepez’in birikmiş sorunları var. Vakıf orman, problemi var eskiden kalmış çetrefilli konular var, hepsini bir bir ayıklıyor, çözüyoruz. Kepez’in tüm sorunlarını aşağı yukarı çözdük. Vatandaşları tapularıyla kavuşturduk” dedi.

‘AMAÇLARI ÜLKELERİ BÖLMEK’

“Terör örgütünün her türlüsüyle sonuna kadar mücadele edeceğiz” diyen Bakan Çavuşoğlu, “Hem de bitirinceye kadar. İnlerine, çukurlarına gömünceye kadar. O dağlarda inler yapmışlar kat kat yapmışlar. O inlerin hepsini başlarına yıkıyoruz. Cumhurbaşkanımızın tabiriyle tepelerine iniyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin istikrarına göz dikenin gözünü oyacağımızı söyledik. Şimdi de Afrin’de hain PYD, PKK terör örgütünün yuvalarını başlarına yıkıyoruz. Çünkü oradan bize tehdit geliyor. Bu saldırı Türkiye’yi ve Türk milletini hedef alıyor. Bizim de buna karşı yaptığımız müdahale meşru müdafaa hakkımızdır. Uluslararası hukuktan doğan hakkımızdı. Birleşmiş Milletler şartından doğan hakkımızdır. Bu teröristlerin amacı hukuku çiğnemek ülkeleri bölmektir” dedi.

‘BİTTİĞİ YERE KADAR GİDECEĞİZ’

İnsani yardımlarda dünyada birinci sırada olan bir ülkeye kimsenin ders veremeyeceğinin altını çizen Bakan Çavuşoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Söyleyeceğiniz bir laf varsa açıkça söyleyin bize. Terör örgütüyle mücadelemizden rahatsız olduysan onu da açık söyle. Mert ol, ikiyüzlü olma. Dürüst ol. Hem terör örgütüne silah vereceksin, ondan sonra silah verdiğin kısımdakiler ayaklanacak, ondan sonra da aman efendim ‘sivillerden endişe ediyoruz, fazla uzamasın da’ ne fazla uzamasın kardeşim bittiği yere kadar gideceğiz, tükendiği yere kadar gideceğiz. Onları tükettikten temizledikten sonra da oraları gerçek sahiplerine, yani Suriyelilere teslim edeceğiz. Sen terör örgütü için bir ülkeyi işgal et, terör bahanesiyle başka bir ülkeye gir. İstediğin ülkeyi istediğin silahla vur. Benim yanı başımda, sınırımda terör beni camimi hedef alıyor, vatandaşlarımı hedef alıyor. Ben o terör örgütüne karşı müdahale etmeyeceğim, yada dikkatli olacağım, yada başka bir şey yapacağım. Ben dikkatliyim, hedefim sadece teröristtir. Ben insaniyim. Hepinizden daha fazla insaniyim. Sivilleri hepinizden daha fazla düşünüyorum. Ama yanı başımızdaki terör örgütünü biz, bitinceye kadar temizleyinceye kadar sürdüreceğiz. Efendim,’Sınırlı olsun’ neyi sınırlı olsun. Operasyon mu sınırlı olsun. Bazıları da diyor ki siyasi çözüm. Terör örgütüyle ne siyasi çözüm bulacaksın. Kimle oturup konuşacaksın, diplomasiymiş kiminle diplomasi yapacağız. Biz diplomasinin en iyisini biliriz.”

‘BU TESİSLERE İHTİYACIMIZ VAR’

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, son 15 yıldır sağlık hizmetlerindeki kaliteni artmasıyla ortalama yaşam süresinin uzadığını kaydetti. Ortalama yaşan süresinin kadılarda 80, erkeklerde 78’e yükseldiğini dile getiren Vali Karaloğlu, “Ortalama ömür uzadıkça bu ve benzeri tesislere daha çok ihtiyacımız var. Şefkat olmadan, sevgi olmadan, huzur olmaz. Huzur olması için diğerlerine mutlaka ihtiyaç vardır. Burada kalan yaşlılarımıza şefkatle muamele edileceğine inanıyoruz. Günü birlik ve hafta sonu bakımı çok önemlidir. Bunu devlet olarak veremiyorduk ama belediye olarak verilmesi çok önemli. Bu alan yaşlı bakımına yeni bir bakış ve anlayış getirmiştir. Antalya Huzurevi yıkıldı yenisi yapılmak üzere arsa proje ödenek hazır. Bu sene huzurevi inşaatımıza başlayacağız. Oda bittiğinde ihtiyacı olan vatandaşımıza, büyüğümüze hizmet edecek" dedi.

‘ANTALYA’NIN PARLAYAN YILDIZI’

Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Antalya’nın parlayan yıldızının Kepez olduğunu belirterek, yol, alt yapının yanında Kepez Belediyesi’nin sosyal yapılanma anlamında önemli projeleri hayata geçirdiğini belirtti. 2002 yılında 1 milyar lira olan sosyal yardımın 2017 yılının bütçesinde 50 milyar liraya çıktığını kaydeden Enç, “Yapılan yardımlar vicdani sorumluğumuzdur. Kepez çok hızlı gelişen ve büyüyen bir ilçedir. Bu büyümeyle gelen bir takım sorunları var ama bu sorunları sizlerin belediyeye verdiğiniz destekle çözüyoruz” diye konuştu.

 ‘SEÇİMDE SÖZ VERMİŞTİK’

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise yaptığı konuşmada sosyal ve kültürel belediyecilikte farklı bir şehir oluşturmak için kendileriyle yarıştıklarını kaydetti. Seçimlerde söz verdikleri şefkat ve huzurevini hizmeti açan mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Tütüncü, “52 odalı tesis sadece huzurevi değil, şefkat evi kısmında sosyal çalışmalar yapılıyor. Devamlı kalanların haricinde iki ayrı programla bu tesis farklı bir tesistir. Birincisi anne ve babasını huzurevlerine bırakmayan kendileri bakanlar için farklı bir hizmeti var. Zaman zaman tatil farklı vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımız, büyüklerini bırakacakları bir yer yoktu. Günlük ve gecelik bakımla vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Gece konaklamasız gündüzde buradan istifade edebiliyorsunuz. Tazelenme eğitimleri, seminerlerini programlı şekilde veriyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından tesisin açılış kurdelesi kesildi.(İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres