SON HABERLER :
Oktay; CHP bir bataklık Antalya Körfezi'nde denizanası yoğunluğu Bir Türkü Bir Hikâye Bir Oyun Orman personeli eğitimden geçti Minik dostlara sağlık hizmeti
/ SİYASET
Başkan Böcek bir adım önde
CHP Genel Merkezi’nin yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimi aday göstereceği merakla beklenirken kulislerdeKonyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in adaylığına kesin gözüyle bakılıyor

2019 yerel seçimlerine 1 yıldan az bir süre kala partilerde hareketlilik yaşanıyor. Hangi partinin hangi aday ile sahaya ineceği büyük merak konusuyken kamuoyunda en çok merak edilen ise CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kimi aday göstereceği. Parti kulislerinde şu ana kadar aday adaylığını açıklayan tek isim olan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in bir adım önde olduğu dillendiriliyor. Her fırsatta bu görevi çok istediğini dile getiren Başkan Böcek’in, partinin Antalya’daki adayı olacağını Gazeteci Ahmet Hakan da dünkü köşesinde kaleme aldı ve ‘Böcek’in adaylığı kesin gibi, hatta kesin’ ifadelerini kullandı.

 

ARTILARI FAZLA

CHP kanadındaAntalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak ile Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın adı da dillendiriliyor. Ancak 1999 yılından beri Konyaaltı’da Belediye Başkanlığı yapan ve adı geçen diğer aday adaylarına kıyasla kentte daha fazla tanınan Başkan Böcek’in bu özellikleriyle daha şanslı olduğu yine kulislerde dile getirilen diğer konular.

‘EKİM’DE AÇIKLANACAK’

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ne gerçekleştirdiği ziyarette ‘2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adayınız kim olacak ve bu ismi nasıl belirleyeceksiniz’ sorusunun sorulması üzerine konuşan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ise şu ana kadar aday adaylığını açıklayan tek ismin Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek olduğunu hatırlatarak ‘‘Muhittin Başkan bu göreve talip. Ancak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla kentte bir anket çalışması yapacağız. Buradan çıkacak sonuca göre Ekim ayında adayımızı açıklayacağız’’ diye konuştu. (Abdullah ÖZKAN)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres