SON HABERLER :
Kaçak saat operasyonu Okul çevreleri sıkı denetimde Chico rekor için sahaya çıkacak ASFİM'de yaz kayıtları başladı Zıp Zıp Park’ta eğlence zamanı
/ SİYASET
Böcek’e Finike'de moral dopingi
FİNİKE'de bir dizi ziyarette bulunan CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, halkın yoğun sevgisiyle karşılandı

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, CHP Finike Belediye Başkan adayı Mustafa Geyikçi'nin proje tanıtım toplantısına katıldı ve ilçede bir dizi temasta bulundu. Muhittin Böcek'e CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Millet İktifakı yöneticileri de eşlik etti. İlk olarak hal komisyoncularıyla kahvaltıda buluşan Böcek, komisyoncuların sorunlarını dinleyerek, çözüme ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

Böcek, daha sonra Finike Belediye Başkan adayı Mustafa Geyikçi ile birlikte Hasyurt Mahallesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu. Muhittin Böcek, Sahilkent, Turunçova, Yuvalı ve Yeşilyurt mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Finikeliler, Başkan adayı Böcek'e yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Finike Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu ve Finike Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ziya Aydemir'i de ziyaret eden Böcek, son ziyaretini Finike Devlet Hastanesi'ne gerçekleştirdi. Böcek, sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

 

PROJELERİNİ ANLATTI

CHP adayı Böcek, daha sonra CHP Finike Belediye Başkan adayı Mustafa Geyikçi'nin proje tanıtım toplantısına katıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği programda Muhittin Böcek, Finike halkına projelerini anlattı. Muhittin Böcek, güneş enerji santralleri ve güneş tarlaları oluşturacaklarını, farklı yerlerde kurulacak yeni santrallerle mevcut kapasiteyi büyük oranda artırarak, tarımsal sulamada elektriğin bedava olacağını söyledi.

Tarım yatırımları hakkında açıklamada bulunan Muhittin Böcek, “Sera atıkları merkezlerini faaliyete geçirerek atıkları organik gübre ve biyogaza dönüştüreceğiz. Aynı tesislerde budama atıklarını işleyerek kompost gübre haline getireceğiz. Sera yatırımlarındaki sorunları çözme noktasında, imar yönetmeliklerinden kaynaklanan sorunları azaltacağız ve ilçe belediyelerinin gelirlerini sekteye uğratmadan harç bedellerinde denge gözeteceğiz. Belediye tarafından hazırlanacak proje ile Antalya'ya soğuk hava depoları kazandıracağız" dedi.

Büyükşehir adayı Böcek, Finike programı dönüşünde ise Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile birlikte Kemer Meydanı'nda halkı selamladı. Muhittin Böcek, daha sonra Kemer'de sivil toplum kuruluşları ve taşımacılık sektörü temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres