SON HABERLER :
Kaleiçi'nde kış sıkıntısı erken başladı Vali Yazıcı'dan güven dolu davet Tatil keyfinizde mesafe önemli Demir eksikliği giderek artıyor Halil Özkan vefat etti
/ SİYASET
Böcek’in vaatleri bizim de sözümüz
İYİ Parti İl Başkanı Temizer, kendi seçmenlerinden ittifak ortakları Muhittin Böcek için oy istediklerini hatırlatarak, “Şimdi ‘seçim bitti, Böcek nasıl yönetirse yönetsin’ diyemeyiz. Verdiği her sözün takipçisiyiz” dedi

İYİ Parti Antalya İl Başkanı gündemle ilgili değerlendirmelerini basın mensuplarıyla paylaştı. İYİ Parti İl Başkanlığı’nın 4 Divan Üyesi ile birlikte ATİK’te basın mensuplarıyla buluşan Temizer, partisinin il başkanlığındaki 66 günlük görevinde yaşananları ve gelecek için yol haritasını anlattı, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ANTALYA ÇOK ÖNEMLİ

Antalya’nın İYİ Parti için en önemli kentlerden biri olduğunu dile getiren Yavuz Temizer, “Türkiye genelinde en çok oy aldığımız kentlerden biri Antalya. TBMM’ye 3 milletvekili gönderdiğimiz bir kent. Bu nedenle İYİ Parti Genel Merkezi de Antalya’ya özel bir önem veriyor. Antalya’daki teşkilatımızda sorunlar yaşanınca ve bu sorunlar da çözülemeyince Genel Başkan Yardımcılığı’ndan Antalya İl Başkanlığı görevine atandım. Şimdi kongre sürecindeyiz. Kurumsallaşma sürecimizi de tamamlıyoruz. Bundan sonra İYİ Parti’de her şey demokrasi içinde yürüyecek ve tüm adayları buradaki üyeler belirleyecek” diye konuştu.

ÜYE SAYISI ARTIYOR

Antalya’ya geldiğinde 3 binlerde olan üye sayısının bugün 8 binin üzerine çıktığını ifade eden Başkan Yavuz Temizer, 25 bin olan hedeflerine de kısa süre içinde ulaşacaklarını yineledi. İktidara talip olan bir parti olarak hiçbir şehre Ankara’dan müdahalede bulunmalarının söz konusu olamayacağını belirten Temizer, “İlçe başkanlıklarına da il başkanlığına da İYİ Parti üyesi olan herkes aday olabilir. Kendisini üyelerimize anlatan, bu işi iyi yapabileceğine ikna eden her İYİ Partili yeni dönemde başkan olabilir. Biz bunu sağlamak için buradayız” dedi.

İYİ İŞLER YAPTIK

Tüm belediye meclis üyeleriyle ortak toplantı yaptıklarını, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Antalya’dan binin üzerinde kadınla giderek güçlerini gösterdiklerini de sözlerine ekleyen İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, “İYİ Parti bugünlere çok kolay gelmedi. Kuruluş aşamasında, seçim sürecinde tehditler maruz kaldık, birçok sıkıntıları aşarak bugünlere geldik. Bugün baktığımızda iyi ki İyi Parti’yi kurmuşuz diyoruz. Çünkü partimiz Türkiye’de birçok olumlu değişikliğe yol açtı. Antalya’daki seçim sonucu da bunun göstergesi. İstanbul, Ankara gibi. Milletimiz bizi bir yere oturttu ve ‘İktidara hazırlanın’ mesajı verdi. Biz iktidara talibiz ve Hedeflerimizi adım adım gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

KARALOĞLU'NA ELEŞTİRİ

Bir gazetecinin sorusuna üzerine Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile ilgili eleştirilerine de açıklama getiren Yavuz Temizer, Antalya Valisi Karaloğlu'ndan randevu istediklerini ancak uzun süre geri dönüş olmadığını söyledi. Temizer, "Bir Vali her randevu talebini kabul etmek zorunda değildir. Ancak muhatap alıp yanıt vermek zorundadır. 29 Şubat'a randevu verseler, bunun bile ne demek olduğunu anlardık. Vali bey, bizi yok sayamaz. O devletin memuru, Ak Parti'nin memuru değil. Ben siyasetçi olarak kendi partimi övebilirim, yanlışlarını bile savunabilirim. Sonuçta ben siyaset yapıyorum. Ama Vali yapamaz. O maaşını 82 milyonun vergileriyle alıyor. Sayın Vali hak etmediği bir makamda oturuyor. Hak etmediği bir makamı işgal ediyor. 82 milyon içinden herhangi bir vatandaşın randevu talebine dahi geri dönmek zorunda. Herkesin oturduğu yerin hakkını vermesi lazım" ifadelerini kullandı

BÖCEK’İ TAKİPTEYİZ

Yerel seçimde İYİ Parti’ye oy verecek seçmenden ittifak gereği Büyükşehir’de Muhittin Böcek’e oy istediklerini hatırlatan Yavuz Temizer, “Şimdi dönüp ‘Böcek seçildi, bizden bu kadar nasıl yönetirse yönetsin’ diyemeyiz. Bu her şeyden önce kendi seçmenimize haksızlık olur. Diyorlar ki ‘ittifaklar bozulabilir’. İttifaklar partilerde, en tepelerde bozulsa bile halkın gözünde bitmez. Çünkü 5 yıllığına ittifak ortağına oy vermiş insanlar var. Tabii ki oyunun ne getirip ne götürdüğüne her seçmen bakacaktır. Kadro konusunda tabii ki biz de Sayın Böcek’e katkıda bulunmak istiyoruz. Ama kesinlikle ve kesinlikle şurayı biz yönetelim, burayı siz yönetin’ gibi bir talepte bulunmadık, bulunmayız da. Sayın Böcek’in vaatlerinin tamamı ittifak ortağı olarak bizim de sözümüzdür. O nedenle de vaatlerinin bire bir takipçisi olacağız” dedi.
Esra YAĞCI

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres