SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
/ SİYASET
Budak’tan liman uyarısı
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya’da Büyükşehir Belediyesi tarafından Lara Birlik Plajı’na yapılması planlanan kruvaziyer liman ve AVM projesini TBMM gündemine taşıdı.

Budak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya konuyla ilgili bir soru önergesi yöneltti.

Projenin bölgenin doğal yapısına büyük zarar vereceğini ifade eden Çetin Osman Budak, “Uzmanlar, projenin deniz ekosistemini bozacağı ve 4 kilometrelik sahil bandının ve doğal sit alanı olan Lara Kent Parkı'nın bir kısmının da elden çıkmasına neden olacağı uyarısında bulunmaktadır. Bilimsel raporlara göre, tüm bölgedeki kumullar, yöreye özgü bitkiler ve canlılar yok olacak, kumsallarımız da dönüşü olmamak üzere kirlenecektir” dedi.

Önergesinde, Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu’nun açıklamalarına da dikkati çeken Çetin Osman Budak, alanla ilgili proje öncesi bir fizibilite çalışması yapılıp yapılmadığını sordu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in projeyle ilgili açıklamalarının projeyle örtüşmediğini de vurgulayan Budak, “Türel’in projede denizaltı tüp geçidi olmadığı halde bir denizaltı tüp geçidinden hatta bir denizaltı akvaryumundan söz ettiği açıklamalarının, projeyle birebir örtüşmemesinin nedeni nedir?” dedi.

(haber merkezi)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres