SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ SİYASET
Budak, ihaledeki 9 milyonu sordu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya Aksu Belediyesi’nin asfalt ihalesini iptal ederek, pazarlık usulü ile aynı işi çok daha yüksek bedelle başka firmaya vermesini TBMM gündemine taşıyarak, “Aksu Belediyesi 11.8 milyon TL’lik asfalt ihalesini iptal edip, pazarlık usulü ile 20.8 Milyon TL’ye vermesinin,  iş miktarında yüzde 30’luk artışa rağmen, ihale bedelinde yüzde 75’lik artışın izahı yoktur. Mahkeme kararına rağmen yapılan bu işlem soruşturulmalıdır” dedi.

Budak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, “İhale bedelinde ortaya çıkan artış yüzde 75’tir.  Söz konusu ihale iptali işlemi yargıya taşınmış ve Antalya 2’nci İdare Mahkemesi, ihalenin haksız ve hukuksuz şekilde iptal edildiğini belirleyerek, yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Ancak, Aksu Belediyesi, Anayasa’nın açık hükmüne rağmen mahkeme kararını yok saymış ve ihalede elenen firmaya yüzde 75 fazlası bedelle işi yaptırmıştır. Yaklaşık 9 milyon TL’lik farkın izahı yoktur ve bu fark vatandaşın omuzlarına yüklenmiştir” dedi.

 (haber merkezi)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres