SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
/ SİYASET
Budak'tan KHK eleştirisi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, son yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname'deki 121'inci maddeyi Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacaklarını söyledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yeni seçilen CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin'i ziyaret ederek tebrik etti. Burada partililere seslenen Budak, son dönemde herkesin memleket kaygısı taşıdığını belirtti. Son yayımlanan KHK'daki 121'inci maddenin çok tehlikeli olduğunu belirten Budak, bu maddenin devleti inkar etme anlamına geldiğini söyledi. Budak, "Eğer devlet silah kullanma yetkisini başkasına devrediyorsa o devlet, devlet değildir. Bir kişi terör eylemi yapıyor diye birilerini vurabilir ve bu kişiye bir şey yapılamayacak" dedi.

'DİRENİŞ HAKKIMIZ’

Söz konusu KHK'yi AYM'ye götüreceklerini belirten Çetin Osman Budak, daha önce Anayasa Mahkemesi’ne götürdükleri KHK'ların Olağanüstü Hal gerekçesiyle kabul edilmediğini kaydetti. Budak, "Eğer yine kabul etmezlerse herkese iş düşecek. Direniş hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. Eğer AYM kendini inkar ediyorsa biz AYM'nin önünde olacağız. Bir de bu KHK ile tek tip elbise uygulaması var. Şimdi biz Enis Berberoğlu'na tek tip kıyafet mi giydireceğiz? 1980 darbesinde tek tipi denediler ama cezaevleri başlarına yıkıldı. Demokratik direniş hakkımızı her yerde kullanacağız" diye konuştu. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres