SON HABERLER :
Muhtarlıkta 28 yılın öyküsü Buse 26 gündür bulunamıyor 'Aspendos Yılı'na turizmci desteği Tütüncü projelerini 25 Şubat’ta tanıtacak Sinan Çarşısı’nda çalışmalar bitiyor
/ SİYASET
CHP’den Soylu’ya tepki
CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul İçişleri Bakanı Soylu’nun "Valilere, CHP il başkanlarını şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" sözlerine tepki gösterdi.

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere, CHP il başkanlarını şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim" şeklindeki açıklamaları Türkiye genelinde tüm illerle birlikte Antalya CHP’de de açıklamayla protesto edildi.

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’un parti binasında düzenlediği basın toplantısına CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı, CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve partililer katıldı.  Kumbul yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir’’dedi. Şehitlerin siyasi partilerin değil milletin evladı olduğunu dile getiren Kumbul, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştirdi. Kumbul, “Eğer bu açıklamayı reddedip derhal içişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış bir kaos planı olduğunu gösterir” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN HUZURUNDA OLACAĞIZ

CHP olarak tam kadro şehitlerin huzurunda olacaklarını belirten Kumbul,  terörün kökünün kazınmasının bir daha şehit haberlerinin gelmemesinin en arzuları olduğunu ifade etti. Kumbul, “Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır” diye konuştu.

ARKADAŞLARIMIZ PROVOKE EDİLDİ

24 Haziran seçim gecesi Adliye’de çıkan gerginlik sonrasında gözaltına alınan 5 kişi hakkında açıklamalarda bulunan Kumbul, “5 gencimiz seçim gecesi oylarına sahip çıkmak için adliyeye geldi. Adliye önünde ben de vardım. Olaylar tek taraflı değildi. Arkadaşlarımız orada provoke edildi. Olayların büyümemesi için hepimiz müdahale ettik. Polisin yönünü sadece bir tarafa çevirmesi, kameralarını da sadece bir yöne çevirmesi çok doğru değildi. Olayla ilgili savcılıkla yaptığımız görüşme sonrasında delillerin yeterli olmadığı be kamera kayıtlarının deşifre işleminin sürdüğü belirtildi. Bu yüzden gözaltı süresi uzadı. Eğer bu süreç uzadıysa gözaltı sayısı da artabilir” dedi. (Abdullah ÖZKAN)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres