SON HABERLER :
Kızılay Genel Başkanı Kınık: "Her yıl 500 bin ton ekmek çöpe atılıyor" Bakan Çavuşoğlu: "Tüm dünyada FETÖ'cü hainlerin ensesindeyiz" Kepez Kitap Fuarı yeniliklerle geliyor Ünlü modacılardan Antalya çıkarması ‘Mavi Bayrak’ta dünya birincisiyiz
/ SİYASET
CHP’liler tam gaz
CHP Antalya Milletvekili adayların, ilçelerde seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Adaylar, CHP’nin projelerini anlatıp 24 Haziran seçimlerinde destek istiyor.

CHP Antalya Milletvekili adayları, 19 ilçede seçim çalışmalarını sürdürüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Akseki’de vatandaşlarla bir araya gelerek, CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan, hak, hukuk ve adaletin sağlanacağı, OHAL’in kaldırılacağı, yargının tarafsız ve bağımsız olacağı vaatlerini tekrarladı. Budak,  "CHP ile tek adam rejimi bitecek, kuvvetler ayrılığı sağlanacak, TBMM güçlenecek., gazeteciler serbest kalacak, medya özgür olacak, halk gerçek bilgiye ulaşacak" dedi.

Adaylardan Rafet Zeybek ile Sibel Gezen de Kepez’de esnaf ziyaretleri yaptı, vatandaşa CHP’nin hedef ve programını anlattı. Akdeniz Sanayi Sitesi Ahşap İşleri Bölümü’nde esnaf ve çalışanlarla sohbet eden Rafet Zeybek, Ak Parti döneminde yargıya güvenin azaldığına işaret ederek, hakim ve savcıların mesleğe girişinde liyakatin temel ilke haline getirileceğini vurguladı.

Sibel Gezen ise CHP’nin en önemli vaatlerinden birinin tüm yoksulları Aile Sigortası çatısı altına almak olduğunu kaydetti. Gezen şunları söyledi: “Aile Sigortası’nın temel hedefi, yoksulluktan muzdarip hanelerin gelir seviyesini, reel ortanca gelirin yarısına yükseltmektir. Diğer bir deyişle, Aile Sigortası projemiz ile yoksul hanelere sabit miktarda bir destek sağlamayacağız. Hanelerin durumuna ve mevcut gelirlerine göre değişecek şekilde bir takviye yapacağız. Bu sayede, düşük bir maliyet ile şiddetli yoksulluğa son verecek ve tüm hanelerimizin aylık gelirinin 1000 liranın üstüne çıkmasını sağlayacağız.”

Çalışmalarını Şengül Yeşildal ile birlikte Gazipaşa’da sürdüren Aydın Özer, çiftçilere seslenerek, “Tarımsal destekleri çiftçinin girdi maliyetlerini hesaplayarak ve üzerine çiftçinin karını ekleyerek belirleyecek ve bir yıl önceden açıklayacağız. Destek tutarlarını en az enflasyon oranı kadar artıracağız” dedi.

Milletvekili adayları Nusret Bayar, Sevgi Doğan ve Nazmi Gündüz de Elmalı’da vatandaşlarla görüşerek, CHP ve Muharrem İnce’ye destek istedi.  Nusret Bayar, atama bekleyen öğretmenlerin atamasının yapılacağı sözünü verirken, Sevgi Doğan da, emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceklerini dile getirdi. Nazmi Gündüz de, 5  yıl içinde 135'i doğu kuşağında olmak üzere kalkınmada öncelikli yörelere 400 orta ölçekli fabrika kurularak, 65 bin kişinin istihdam edileceğinden söz etti.

Finike’de kampanyayı sürdüren Cavit Arı da, ilçedeki çalışmaları esnasında karşılaştığı öğretmenlere, “Öğretmenlerimiz, düşük maaşa ve kabul edilemez çalışma koşullarına mahkum ediliyor. Yüz binlerce genç öğretmen göreve atanmıyor. Ücretli öğretmenler yoksulluk sınırında çalıştırılıyor” diye konuştu.

Özlem Şahin de Finike’deki çalışmalarında, emeklilerin sorunlarına değinerek, sorunları çözeceklerini ifade etti. Kumluca’daki çalışmalara ise Figen Çalıkuşu ile Kemal Bilal Öner katıldı. Çalıkuşu, milyonlarca insanın borç yükü, işsizlik ve hayat pahalılığı ile karşı karşıya olduğunun altını çizerek, ekonomik adaletsizlik ve eşitsizliklerin her geçen gün derinleştiğine işaret etti.

Kemal Bilal Öner ise doğal kaynakların usulsüzlük ve siyasal çıkar aracılığıyla ticari rant sağlama alanına dönüştürülmesine engel olacaklarını belirtti. Öner, “Su kaynaklarının etkin şekilde korunması için uzun vadeli projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Alanya’da çeşitli ziyaretlerde bulunan ve esnafı ziyaret eden Vahap Tuncer, turizm çalışanlarının sorunlarına değinerek, şöyle devam etti: “İstihdam garantili eğitim programlarıyla turizm sektöründe çalışanların vasfını artıracağız. Düşük sezonda faaliyetine devam eden turizm işletmelerindeki çalışanların sigorta primlerinde düşük sezon indirimleri yapacağız. 197 Turizm çalışanlarının çalışma koşullarını iyileştirecek ve çalışma sürelerini yasal sınırlar içerisine çekeceğiz.”

Ali Takavut da, üniversite öğrencilerine öğrenim süreleri boyunca ulaşım ve konaklama masraflarını karşılamak üzere iki kez yurt dışı seyahat desteği vereceklerini bildirdi.

18 yaşındaki aday İsmail Hakkı Gül ise, sabit internet hatlarında adil kullanım kotasını tamamen kaldıracaklarını kaydetti. Gül, ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlarda giriş ücreti alınmayacağını sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres