SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
/ SİYASET
CHP 4’e bölündü!
İl başkanlığı seçimi öncesi CHP’de 4 adayın etrafında saflar sıklaştı. Kulislerde en çok konuşulan konu partinin önemli isimlerinin hangi adayları desteklediği. Sadece Böcek, “Her aday değerli, önemli olan partinin kazanması” diyerek tarafsız kaldı

ANTALYA CHP’de iki gün sonra yapılacak il başkanlığı seçimi, partinin kulislerini harekete geçirdi. Daha önce adaylığını açıklayan Kamil Yıldırım’ın çekilmesiyle başkanlık için yarışacak aday sayısı 4’e indi. Mevcut Başkan Mustafa Erdem, Muratpaşa İlçe eski Başkanı Ahmet Kumbul, Eski Milletvekili ve İl eski Başkanı Tuncay Ercenk ile Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, Pazar günü il başkanlığı için delegelerin karşısına çıkacak.

Antalya CHP'nin 36'ncı olağan il kongresi, Pazar günü saat 10.00'da Konyaaltı Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Yeni seçilen 600 delege ile 45 doğal delege verecekleri oylarla partinin il başkanını belirleyecek. 2019’daki genel, yerel ve başkanlık seçimi öncesinde CHP Antalya için çok kritik bir dönemeç olan il başkanlığı seçiminde 4 aday sandıktan çıkmaya çalışırken, partide kimin kimi desteklediği de kulislerin ana konusu.

BÖCEK TARAFSIZ

CHP’de önümüzdeki yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediyesi için aday adayı olduğunu açıklayan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, il başkanlığı seçiminde her adaya eşit mesafede olduğunu açıkladı. Önemli olanın partinin kazanması olduğunu belirten Böcek, “Tüm adaylar birbirinden değerli. CHP’nin bir neferi olarak partimiz, şehrimiz ve ülkemiz için en hayırlı sonucun çıkmasını arzu ediyorum” dedi.

KULİSLER YOĞUN

CHP’nin mevcut İl Başkanı Mustafa Erdem, kendisinin Genel Merkez’in desteğiyle aday olduğunu dillendirirken, adaylardan Tuncay Ercenk’i ise Deniz Baykal ve Devrim Kök’ün desteklediği biliniyor. Adaylığını en gösterişli şekilde açıklayan ve sosyal medyadan da sıkı çalışan Ahmet Kumbul’u Milletvekilleri Çetin Osman Budak ve Mustafa Akaydın’ın yanısıra Bekir Kumbul’un desteklediği konuşuluyor. Kulislerde konuşulanlara göre son aday Vahap Tuncer’in en büyük desteksiçi ise Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal.

BİRLEŞME OLUR MU?

CHP’de il başkanlığı yarışında 4 adayın fazla olduğu ve partide bölünmelere yol açabileceği konusunda endişe eden bazı partililer, kongre öncesinde ‘birleşme’ ya da ‘çekilme’ haberleri bekliyor. Ankara’dan da partinin bazı üst düzey yöneticilerinin daha az adayla kongreye gidilmesinin daha sağlıklı olacağı yolunda telkinler geldiği belirtiliyor.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres