SON HABERLER :
Küçük valinin ilk talimatı emniyet kemeri tokası oldu Korkmaz 6 yılın rekorunu kırdı Sağlık Sen'den istihdam talebi Göz için sarı ve turuncu gıdalar tüketin! Beymelek ligden düştü
/ SİYASET
CHP heyetinin raporu sızdı!
Antalya’da başkan adayları için görüşmeler yapan CHP heyetinin hazırladığı rapor, sosyal medyada kamuoyuna sızdı. Rapor doğruysa ilçelerde hangi CHP adayının önde olduğunu artık herkes biliyor.

Antalya CHP, kamuoyuna sızan rapor ile çalkalanıyor. Parti Meclisi Üyesi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Denizli Milletvekili Kazım Arslan ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’tan oluşan heyetin Antalya görüşmeleri ve incelemeleri sonucu oluşturdukları rapor, Ankara’ya gitmeden önce Antalya’da sosyal medyaya düştü.

Raporda 26, 27 ve 28 Ekim 2018 tarihlerinde yapılan görüşmelerin tümü tek tek anlatılıyor. İl ve ilçe yönetimlerinin ardından tam 61 sivil toplum örgütü ile görüşüldüğü ve tüm aday adaylarıyla mülakat yapıldığı belirtiliyor. Ayrıca seçmen bazında da görüşmeler yapıldığı, sonuç raporunun bu görüşmelerden edinilen izlenimler değerlendirilerek oluşturulduğu belirtiliyor.

BÜYÜKŞEHİR YARIŞI

Raporda CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı hangi isim olursa olsun, mutlaka öncelikli yapılması gerekenin parti içi barışın sağlanması olduğu ifade edilirken, Çetin Osman Budak’ın ‘abi formülü’ olmasına rağmen tanınırlığının diğer iki adaydan az olduğu yazıyor.

Muhittin Böcek’ten başarılı ve tanınırlığı en yüksek isim olarak bahsedilen raporda, “Mevcut İl Başkanlığı ve yönetimi ile ve İlçe Başkanı dışındaki ilçe yöneticileri ve partililerin çoğu ile bağının zayıf olması genel anlamda eleştiri konusu olarak heyetimize yoğun şekilde dile getirilmiştir. Büyükşehir adaylığı söz konusu olması halinde mutlaka örgütlerin gönlü alınması ve birliğin sağlanması gerektiği gözlemlenmiştir” deniliyor.

Parti örgütlerinde öne çıkan isim olarak Ümit Uysal’ın gösterildiği raporda, Uysal için “Antalya merkezin ve doğum yeri itibariyle ilin doğu ilçelerinin oyunu daha fazla alacağı iddiası öne çıkmaktadır. Büyükşehir adayı olması durumunda mutlaka diğer ilçe belediye başkanlarının da desteği alınmalıdır” deniliyor.

İLÇE İZLENİMLERİ

Raporda Muratpaşa’da Başkan Uysal’ın Büyükşehir adayı olması halinde İl Başkanı Ahmet Kumbul’un, belediye başkanı adayı olmak istediği talebinin heyete iletildiği, öne çıkan isimlerin ise Ömer Melli ve Murat Bulat olduğu yazıyor.

Konyaaltı’nda Böcek için, “Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmaması halinde Konyaaltı Adayı olarak gösterilmelidir. Böcek’in büyükşehir adayı olarak gösterilmesi halinde Semih Esentek öne çıkan isimdir” yazıyor. Diğer ilçeler için önerilen isimler ise şöyle:

Döşemealtı: Turgay Genç (Mevcut Başkan)

İbradı: Serkan Küçükkuru (Mevcut Başkan)

Kepez: Garip ERDOĞAN (Diğer adaylar Önder Kurnaz ve Devrim İşbilen’in belediye meclis üyeliğinde değerlendirilmesi olumlu olur)

Aksu: İsa YILDIRIM(İyi Parti de bu ismin kendilerinden adaylığını istiyor).

Finike: Mustafa Geyikçi

Kaş: Yusuf Ulaş Akçay

Akseki: Erdoğan Erdoğan

Kumluca: Mustafa Köleoğlu (İsa Güzel Kumlucalı vekilin önerisi / İyi Parti son aşama beklenebilir)

Korkuteli: Süleyman Memoğlu

Alanya: İttifak beklenmeli

Serik: İttifak beklenmeli

Gündoğmuş: İttifak beklenmeli

Demre: İttifak beklenmeli

Elmalı: İttifak beklenmeli

Gazipaşa: Eğilim yoklaması yapılmalı

Manavgat: Belirlendi

Kemer:                Belirlendi

 

NURAY ÇAKAR

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres