SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
/ SİYASET
DSP’nin Antalya adayları tanıtıldı
DSP, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe adaylarını düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı.

DSP, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe adaylarını Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü’nde düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı. DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak adayları tanıtmadan önce yaptığı konuşmada, yerel seçimlerde yaşanan ittifak sürecine girmediklerini ve seçime ittifak yapmadan giren ülkenin tek sol partisi olduklarını söyledi. Çakmak, “DSP, kimse ile kavga sürecinde olmadan; ayrıştırıcı değil bütünleştirici, oyun bozan değil, oyun kuran partidir. Görülen tabloda; kendi içinde kavga eden, anlaşamayan partilerden ne bu ülkeye, ne de bu halka fayda geleceğini hepimiz biliyoruz. DSP olarak ülkemize ve Antalya’mıza sulh, beraberlik ve huzur vaat ediyoruz” dedi.

DSP Genel Merkezi tarafından onaylanmış isimleri açıkladıklarını söyleyen Çakmak, diğer 9 ilçeyi de en kısa sürede paylaşacaklarını belirtti. Çakmak konuşmasına adayların isimlerini açıklayarak son verdi.

DSP’nin Antalya adayları şu şekilde belirlendi: Büyükşehir: Mustafa Reşit Oktay, Muratpaşa: Yıldıray Sapan, Kemer: Necati Topaloğlu, Aksu: İsa Yıldırım, İbradı: Mustafa Kozanoğlu, Konyaaltı: Buket Dağlı, Kepez: Nihat Aslan, Alanya: Ercan Öngün, Serik: Mehmet Habalı ve Manavgat: Ali Çelik.

DSP Büyükşehir adayı Reşit Oktay, 24 yıllık deneyimli bir siyasetçi olduğunu ifade ederek DSP’yi 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Antalya’nın favorisi gördüğünü söyledi. Oktay, “Emek ve insan sömürüsünü, maalesef çok özür dileyerek söylüyorum ki Atatürk sömürüsünü perdenin önüne alıp, geri planda her türlü emperyalist uşaklara hizmet veren siyasi uşakları deşifre etmek ve halka anlatmak için çalışacağız. Bu seçim kampanyası halkın seçim kampanyası olacak. Bizim tek güvendiğimiz halkımız ve adalet. Türkiye’de iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var. Bunu da biz kapatacağız.” diye konuştu.

Esra YAĞCI

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres