SON HABERLER :
Çuval çuval getirip bardak bardak satıyorlar Kaçak kaosu sona eriyor BAİB, Moskova’da Türel farkındalık için pedal çevirdi Film Festivali’nden 55’inci kez merhaba
/ SİYASET
Enç: ‘Kamuda görevli kadın sayısı artmalı’
AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, daha fazla kadının kamu da görev almasını istediğini söyledi

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya temsilciliğinin düzenlediği ‘Yaşamın içinde kadın 17’ konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni, Rixos Downtown Otel’de gerçekleştirildi. Törene, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ve KADEM üyeleri katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Milletvekili Enç, Ak Parti hükümeti olarak 16 yıllık iktidarlık süresi boyunca kadın ve erkek eşitliği için mücadele ettiklerini vurguladı. Sivil toplum kuruluşlarının sadece sivil toplum göreviyle ilgilenmesi gerektiğini anlatan Enç, “KADEM, kadın kimliğinin oturması için ciddi çalışmalar yaptı. Eşitlik içinde karar alma mekanizmalarında kadınlar da olsun istiyoruz” dedi.

Kadın olarak Antalya’yı TBMM’de iki milletvekiliyle temsil ettiklerini belirten Enç, kadının toplum içinde daha çok yer alması gerektiğini söyledi. Yetişmiş kadın kaynağı bulmanın da kolay olmadığını ifade eden Enç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Keşke sayılar artsa, kadın vali görsek, kaymakam görsek, defterdar görsek. ‘16 yıldır iktidardasınız siz neden yapmadınız’ diyecek olursanız, bu çok kolay bir süreç değil. Yetişmiş insan kaynağının bulunması kolay değil. Atama ya da görevlendirme olurken, biz kadınlarımızı sürekli destekledik.”

Konuşmaların ardından ödüller sahiplerine verildi. 300’ün üzerinde katılımcının 1500 eserle yarıştığı etkinlikte ilk üçe girenler para ödüllerini Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in elinden aldı. Yarışmada Alev Özcan 1’inci, Yılmaz Dinçer 2’nci, Sema Mermertaş ise 3’üncü oldu.

Ödül töreninin ardından katılımcılar, fotoğrafların sergilendiği alanda sergilenmeye değer görülen eserleri inceledi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres