SON HABERLER :
Antalya'da pazar yerlerinde sosyal mesafeli cuma namazı hazırlığı  Konyaaltı Sahili'nde 'yeni düzen' Hareketsizliğiniz obezite nedeni Melanom riskini göz ardı etmeyin Koronavirüste son 24 saat
/ SİYASET
Esen: Söz bitti çalışma zamanı
Çakırlar bölgesinde 7 mahalleyi kapsayan halk buluşmasında konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Seçim dönemlerinde sıkça biz konuştuk. Söz bitti, çalışma zamanıdır. Bundan sonra az laf, çok iş" dedi

KONYAALTI Belediye Başkanı Semih Esen, Kuruçay, Çakırlar, Suiçeçek, Zümrüt, Aydınlık, Demirciler ve Yeni Mahalle'yi kapsayan toplantıda bölge halkıyla bir araya geldi. Toplantıya Başkan Yardımcısı Ali Özkayacan, birim müdürleri, meclis üyeleri, 7 mahallenin muhtarı ve vatandaşlar katıldı.

 

Toplantı başında söz alan mahalle muhtarları, böyle bir toplantı gerçekleştirmesinden dolayı Başkan Semih Esen'e teşekkür etti. Muhtarlar, belediyeye ilettikleri taleplerin kısa sürede yerine getirildiğini belirtti. Seçimden önce de buralara geldiğini söyleyen Semih Esen, “Bölgenin temel belediyecilik hizmetlerine ilişkin sorunlarını daha önceki toplantılarımızda bize iletmiştiniz. Ben belediye başkanlığına aday olduğumda Konyaaltı'nın 186 bin nüfusu vardı. Bugün itibarıyla 200 bin oldu. Hızla büyüyor. Konyaaltı 39 mahalleden oluşuyor. Bu mahallelerin 15'i şehir merkezinde, 24'ü ise ise kırsal bölgelerimizde. Konyaaltı sadece şehir merkezinden ibaret değil" dedi.

AZ LAF, ÇOK İŞ 

Göreve gelir gelmez, yapılan değerlendirmelerde eldeki imkânları kırsal mahallelere yönlendirdiklerini söyleyen Başkan Esen, “Acil yol ihtiyacı olan bölgelerimizin yollarını yapıyoruz. Ekiplerimiz Konyaaltı'nın bütün noktalarında çalışmalarını sürdürüyor. Seçim döneminde sıkça kendimi ve projelerimi size anlattım. Benim konuşma zamanım bitti. Ben sizleri dinleyeceğim. Sizlerin taleplerini alarak, bunların çözümünü üreteceğiz. Söz bitti, çalışma zamanı. Bundan sonra az laf, çok iş" diye konuştu.

Başkan Esen, bölge halkının en önemli sorunu olan imar planlarına ilişkin açıklamada bulundu. Semih Esen, “Bu bölgenin doğru bir planlamayla, köylünün elinden yerler çıkmadan yapılacak planlamayla imara kavuşturulması gerekir. Konyaaltı'nda planlanan yerlerin yapılaşması yüzde 90 seviyesinde tamamlandı. Yeni alanların planlanması lazım. Batı Çevre Yolu'nun kamulaştırma yapılmadan, yapılmış olmasından kaynaklı kapımıza hızlı dayanan bir planlama konusu var. Normalde karayolu yapılacağı zaman orada kamulaştırma yapılır, kamulaştırmadan sonra yol yapılır. Ancak orada öyle olmadı. Batı Çevre Yolu'nun etrafının belirli bir derinlikte planlanması gerekiyor. Bu işlemler yapılacak. Burası 185 hektar bir yer. Vatandaşın en memnun olacağı şekilde planlama yapılacak. Onun dışında önümüzdeki dönemlerde planlanması beklenen 400 hektarlık bir alan var. Bu bölge de sizin yerlerinize tekamül ediyor. Büyükşehir Belediyemiz, Konyaaltı Belediyesi ve vatandaşlarımızla birlikte bu planlanmayı gerçekleştireceğiz" diye konuştu.Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, daha sonra tek tek vatandaşlarından gelen talepleri not aldı. İlgili birim müdürlerine sorunların çözümüne ilişkin talimat veren Semih Esen'e bölge halkı teşekkür etti. Başkan Semih Esen, vatandaşlarla çay içerek, sohbet etti. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres