SON HABERLER :
Antalya’nın esnaf raporu Yalvaç Ural’la Okuyan Çocuklar Üreten Kadınlar şenlikte buluşuyor Emniyet-Cemiyet işbirliğine övgü Berberler şiddete karşı
/ SİYASET
Tuncer adaylığını açıkladı
Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, CHP İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı.

ANTALYA CHP'de 7 Ocak Pazar günü yapılacak İl Başkanlığı seçimleri için adaylar resmi açıklamalarını yapmaya devam ediyor. Ahmet Kumbul'un ardından Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, parti binası önünde CHP İl Başkanlığı için adayı olduğunu açıkladı. Tuncer'in adaylık açıklamasına çok sayıda partili destek verdi. Tuncer, dünya kenti Antalya için yapılması gereken tek şeyin kentin doğasına sahip çıkmak olduğunu belirterek, “Doğası talana ve ranta kurban edilen bir kente izin vermeyeceğiz. Doğal su kaynaklarımızın, ormanlarımızın, Konyaaltı ve Lara gibi sahillerimizin, dağlarımızın, akarsularımızın yok edilmesine sessiz kalmayacağız. Sivil, meşru, militan ruhlu bir mücadeleyi hayatın tüm alanında yürütüp kentimize, kentimizin doğal güzelliklerine sahip çıkmak için yerel yönetimleri alarak cevap vereceğiz" diye konuştu.

'BORCU ÖDEMİNİN ZAMANI'

İl Başkanlığı görevini belediye başkanlığı veya milletvekilliği için istemediğini vurgulayan Vahap Tuncer, şöyle konuştu:  "Delege hesaplarını bir kenara bırakıp, küçük beklentilerden arınarak ülkeye ve geleceğimize sahip çıkma günüdür. Aydınlanma devriminin büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk'e, Deniz Gezmiş'lere, Gezi'de yaşamını yitirenler olmak üzere çocuklarımıza ve gelecek kuşaklara borcumuz vardır. Bugün bu borcu ödeminin tam zamanıdır. Kırk yıldır Antalya'da demokratik kitle örgütlerinde, CHP bünyesinde yöneticilik yapmış, 2016 referandumunda görev yapan Antalya Cumhuriyet ve Demokrasi Platformu'nun kurucularından biri ve sözcüsü olarak, aynı dava ruhuna sahip arkadaşlarımla bu zorlu görevin üstesinden geleceğimize inanıyorum." (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres