SON HABERLER :
Oktay: İktidar değil muhalefet sorunu var İş ve işçi arayanlara Döşemealtı desteği Meclis listeleri kesinleşiyor Kornea nakliyle yeniden görüyorlar MMO'dan 'Mucit Fikirler' yarışması
/ SİYASET
Turist sayısında hedef ilk 5

AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, seçim çalışmalarına Alanya’da devam etti. Dükkanları tek tek gezen ve vatandaşla sohbet eden Çelik, orucunu Dereköy Mahallesi’nde açtı. Ziyaretlerde projeleri anlatan Çelik, Türkiye’nin 16 yıldır gerçekleştirilen reformlarla sınıf atladığını söyledi. Çelik, “Her alanda olduğu gibi turizmde de atılımlar yaptık. Turizmde yaptığımız çalışmalar meyvelerini verdi. 2002 yılında turist sayısı bakımından dünyada 17’nci sırada olan Türkiye, 2016 yılında 10’uncu sıraya yükseldi. Geçtiğimiz yıllarda çevremizde yaşanan diplomatik türbülanslara rağmen 2017’de yoğun bir geri dönüş oldu. 16 yıldır turizm sektörünü canlandırmaya yönelik adım üstüne adım atıyoruz. Turizmde yatak kapasitesini 4 kat artırdık. Türkiye Turizm Stratejisi 2023 ve Eylem Planı ile Turist Rehberliği Meslek Kanununu uygulamaya koyduk. Turizm sektörümüzün uluslararası düzeyde güçlenmesini, turist sayısı ve gelirlerin artmasını sağladık. Otel ve lokantacılık hizmetlerinde KDV oranını yüzde 18’den yüzde 8’e düşürdük. Turizmin desteklenmesi amacıyla seyahat acentelerine yakıt desteğimiz sürüyor. Türkiye’nin turizmde cazibe merkezlerinden birisi haline gelmesini istiyoruz. 2018’in ilk çeyreği Ocak, Şubat ve Mart aylarında 5 milyonu geçen turist sayısı ile büyük bir başarı yakaladık. Rakamların umut aşıladığı turizm şahlanış dönemine girdi. Bu sene yaklaşık 40 milyon turistle yeni bir rekora imza atmayı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Çelik, daha sonra Mahmutseydi Mahalle toplantısına katıldı. (HABER MERKEZİ)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres