SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ SİYASET
Tütüncü'den anında çözüm
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 'Gençlik Buluşmaları' kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, lise öğrencilerinin toplu ulaşım taleplerini canlı yayında Büyükşehir Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı Atalay'a telefonla bağlanarak aktardı

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 'Gençlik Buluşmaları' etkinliği kapsamında belediyesinden istenen talepleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Başkan Tütüncü, 'Kepez Gençlik Buluşmaları'na Karatay Anadolu Lisesi'nde devam etti. Öğrenciler tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Tütüncü'nün, her zaman olduğu gibi gençlerle buluşması sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayımlandı.

 

'TUTMAYACAĞIM SÖZÜ VERMEDİM'

Tütüncü, etkinliğin büyük bölümünde sözü gençlere bıraktı. Öğrenciler okulun spor takımı, kütüphane ve bilişim sınıfı gibi konularda destek istedi. Söz alan bir öğrenci talebini iletip olumlu yanıt aldıktan sonra, “Bu sözde mi kalacak, yoksa yapacak mısınız" demesi üzerine Başkan Tütüncü, “Bugüne kadar söz verip de yapmadığım hiçbir iş olmadı. Sözümün arkasındayım" dedi.

Bir başka öğrenci de toplu ulaşım araçlarının okulun önünden geçmesine alıştıklarını, ancak Yeşilırmak ile Gazi Bulvarı'nın kesiştiği kavşağın tamamlanmasıyla ulaşım araçlarının güzergahının değişmesinden dolayı yaşanan sıkıntıyı aktardı. Başkan Tütüncü, bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanı Hülya Atalay'ın telefonla aranmasını isteyerek, canlı yayında telefonun hoparlörünü de açarak, öğrencilerin talebini iletti.

CANLI YAYINDA BAĞLANTI

Sosyal medya üzerinden yayın yapan kameralar karşısında canlı telefon bağlantısını gerçekleştiren Başkan Tütüncü, “Hülya Hanım şu anda Karatay Anadolu Lisesi'ndeyim. Öğrencilerimiz otobüs durağının kendilerine yakın olmasına alışmış. Okul çıkışı dershaneye giderken zorlanıyoruz diyorlar" dedi. Hülya Atalay da, “Biz bir inceleme yapalım. Öğrencilerimizi nasıl rahatlatacağımıza dair bir planlama yapıp, kendilerini bilgilendirelim" karşılığını verdi.

Canlı yayında gerçekleştirilen görüşmenin ardından Başkan Tütüncü'nün, öğrencilerden Atalay'a teşekkür etmelerini istemesi üzerine, salonda alkış tufanı koptu. Gençlik Buluşmaları etkinliğinde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ve Okul Müdürü Akif Tekelioğlu eşlik etti.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres