SON HABERLER :
'Hedefimiz Antalya’yı şampiyon yapmak' Muratpaşa’da Karadeniz rüzgarı Anadolu Oyuncak Müzesi’ne Rekor ziyaretçi Raylı sistemde sona gelindi 'Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin'
/ SİYASET
Ümit Uysal, EMİTT'e turizmcilerle gidiyor
Muratpaşa Belediyesi, bu yıl 22'ncisi düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, EMİTT'e Kaleiçi'nden turizmcilerle katılacak.

MURATPAŞA Belediyesi, Dünya Kültür Mirası'nın parçası haline getirmeye çalıştığı Kaleiçi'nin tanıtımı için 2018 çalışmasına başladı. Dar sokaklarının keşfetme duygusunu tetiklediği, kentin geleneksel mimarisiyle yöresel mutfağının buluştuğu, mimarinin yeniden yorumlandığı butik otelleri ve füzyon mutfağının en sıra dışı örneklerinin bir araya geldiği Kaleiçi'nin tanıtımı için ilk durak, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT olacak. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde bu yıl 22'ncisi düzenlenecek fuar, 25 Ocak'ta başlayacak ve 28 Ocak'a kadar devam edecek.

Muratpaşa Belediyesi, fuara, 70 metrekarelik standıyla Kaleiçi konseptini tarihi Kaleiçi konağı, Üçkapılar ve UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi'nde yer alan Yivli Minare'nin figüratif çalışmalarıyla taşıyacak. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın da yer alacağı fuarda ayrıca Kaleiçi'nde bulunan otellerin, pansiyonların üyesi olduğu sivil toplum kuruluşları ve butik oteller Muratpaşa'yla birlikte katılacak.

Antalya Turistik İşletmeciler, Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Birinci Başkanı İrfan Bileydi ve İkinci Başkan Hikmet Öztürk, Antalya Otelciler ve Pansiyoncular Odası Başkanı Özcan Sucu'yla Kaleiçi'nde özgün mimariyle dikkat çeken butik oteller fuarda yer alacak. (HABER MERKEZİ)

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres