SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
/ SPOR
ANTALYASPOR’DA tek perdelik komedi!
Antalyaspor’da dün yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul, Dernek, Vakıf ve Divan İcra Kurulu üyelerinin kongreye katılmaması nedeniyle gerçekleştirilemedi. Dernek ve Vakıf Başkanları, Başkan Öztürk’ün görev devam edeceğini açıkladı ama Öztürk kongreye bile katılmadı.

ANTALYASPOR’DA tam bir kaos ortamı yaşanıyor. Kırmızı beyazlılarda dün yapılması planlanan Olağanüstü Genel Kurul, Başkan Ali Şafak Öztürk’ün, Dernek, Vakıf ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in destek ve ısrarlarına rağmen istifa kararından vazgeçmemesi ve Dernek ile Vakıf üyelerinin bu kararı protesto edip kongreye katılmaması nedeniyle gerçekleşemedi. Başkan Öztürk ve yönetim kurulunun katılmadığı kongrede, basının karşısına geçen Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay, kulübün sahipleri olarak Başkan Öztürk ve yönetim kurulunun görevine devam etmesini istedikleri için kongreye katılmadıklarını açıkladı ve Öztürk’ün göreve devam edeceğini belirtti. Kongrenin iptal olup olmadığı ya da ileri bir tarihte yapılıp yapılmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

ZORAKİ BAŞKAN!

Basın toplantısına Antalyaspor’un hiçbir zaman sahipsiz kalmayacağını belirterek sözlerine başlayan Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay, ‘’Bilindiği gibi kulübümüz karışık bir dönem yaşıyor. Dernek, Vakıf ve Divan İcra Kurulu olarak birtakım kararlar aldık ve açıklamak istedik. Antalyaspormevcut yönetiminin görevine devam etmesini uygun gördük. Puan durumumuz pek iyi değil. Ama bunlar geçicidir. Önemli olan birlik, beraberlik duygusu içerisinde adımların atılmasıdır. Biz, kongrenin olmasını istemiyoruz. Yönetim kurulu henüz istifasını vermediği için Olağanüstü Genel Kurul’un yapılması da bu şartlarda zaten mümkün değil. Antalyaspor’da yönetim değişmemiştir ve Öztürk, görevinin başındadır’’ dedi.

‘DÜNYA KULÜBÜ OLACAK’

Başkan Öztürk ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Uluğkay, sözlerine şöyle devam etti: ‘Biz düşüncelerimizi izah ettik. Zaten bu toplantıyı da bu görüşme sonrasında yapmaya karar verdik. Takımımız kötü durumda olabilir ancak biz skorlarla ilgilenmiyoruz. Biz, Antalyaspor’u dünya kulübü yapmak için uğraş veriyoruz. Ayrıca Antalya, dünyada spor kenti oluyor. Biz bu sıkıntılı dönemi birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız. Biz, buna inanıyoruz.’’

‘NE GEREKİYORSA ONU YAPIYORUZ’

Uluğkay’ın ardından söz alan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır ise şunları söyledi: ‘’Şu anda mevcut yönetim istifa etmedi ve görevinin başında. Bizler oturduk ve konuştuk. Öztürk’ün devam etmesini uygun gördük. Üstlendikleri bir görev var. Ne yapmamız gerekiyorsa onu yapıyoruz. Gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Takımımız haftasonu önemli bir maça çıkacak. Bu işleri bırakıp ona odaklanmamız gerekiyor. Başkan Öztürk ve yönetim kurulunun devam etmesi yönündeki kararlı düşüncemizi, kongreye katılmayarak gösteriyoruz. Bundan sonraki değerlendirmeleri kendileri yapacaktır. Biz devam etmeleri yönünde tavrımızı koyduk. Menfaatleri doğrultusunda biz böyle uygun gördük.’’(Abdullah ÖZKAN)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres