SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ SPOR
Antalyaspor Bulut’a emanet
Antalyaspor’da dün yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da başkanlığa işadamı Cihan Bulut seçildi. Bulut’un ekibinde önemli isimler yer aldı

ALİ Şafak Öztürk’ün 11 Aralık’ta istifa etmesinin ardından yaklaşık 1 ay başkansız kalan Antalyaspor, dün yapılan Genel Kurul ile yeni başkanını belirledi. Tek aday olarak seçime giren Cihan Bulut Antalyaspor’un yeni başkanı oldu. Dün Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleştirilen kongreye Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel,  eski başkan Ali Şafak Öztürk, yeni başkan adayı Cihan Bulut, Antalyaspor Dernek Başkanı Nafiz Tanır, Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay, dernek ve vakıf üyeleri ve eski başkanlar katıldı.

‘ANTALYASPOR HEPİMİZİN’

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Türel, Antalyaspor’un ilk kez seçimli genel kurulunu kendi tesislerinde yapıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Kırmızı beyazlıların dünyaya örnek olabilecek tesislere sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Türel, “Antalyaspor’un içinde bulunduğu bu imkanlar Türkiye’de, Avrupa’da birçok kulübe nasip olmamıştır. Bunu ben söylemiyorum, Antalyaspor’da futbol hayatını devam ettiren futbolcular, ziyaret eden teknik adamlar, federasyon yetkilileri, futbol otoriteleri söylüyor. Bu tesislerden dolayı ödül aldım. Antalyaspor hepimizin” diye konuştu.

‘HAYAL DÜNYASINDA GEZİYORLAR’

Antalyaspor’da tesisleşme sorununun çözülmesinin ardından ikinci hususun borç yönetimi olduğunun altını çizen Türel, “Antalyaspor’un yönetilemez bir borcu yok. Her kim çıkıp da felaket tellallığı yaparak, ‘Antalyaspor battı batıyor, bitiyor biti’ diyorsa onlara buradan sesleniyorum. Hayal dünyasında geziyorlar. Antalyaspor’un başarısızlığından kimse medet ummasın, kendine ekmek çıkarmasın yoksa aç kalır” şeklinde konuştu.

“ANTALYASPOR SAHİPSİZ KALMAZ”

Türkiye’de sağlıklı alt yapısı ve sabit geliri olan çok az kulüp olduğunu dile getiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, şunları söyledi:  “Bir kısmı gerçekten adı büyük olan kulüpler batağın eşiğindedir. Biz neden endişe ediyoruz. Antalyaspor’da yönetim krizleri olabilir. Futbol kulübünün başkanlığını yapmak kolay değildir. Bu krizler her zaman olabilir. Kulübün sağlam ayaklar üstünde durması sağlanmaya başlanmıştır. Endişeye gerek yoktur. Hiçbir zaman Antalyaspor, sahipsiz kalır, batağa gider diye düşünmedim. Antalyaspor’un geleceği ne olacak diye endişeye kapılmadım. Kulübümüzün geleceğe sağlam yürüyen bir yapılanmasının yanında eksiklikleri var ama bu yapılanma da başladı. Bu yürüyüş devam etmektedir. ‘Antalyaspor sahipsiz kalmaz’ dedim ve zaman beni haklı çıkardı.”

GENCER TRANSFERİ ELEŞTİRDİ

Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel, Antalyaspor’un ele ele, omuz omuza yürüyerek bugünlere geldiğini, bundan sonra da böyle devam ederek başarının yakalanacağını sözlerine ekledi.Konuşmasının ardından Menderes Türel’e, eski başkan Ali Şafak Öztürk ve yeni başkan adayı Cihan Bulut tarafından ismi yazılı olan milli takım forması ve plaket takdim edildi.Türel’in konuşmasının ardından Ali Şafak Öztürk yönetiminin gelir ve gider faaliyetlerinin okunmasıyla kurul devam etti.  Burada söz alan eski başkanlardan Gültekin Gencer, istifa eden Ali Şafak Öztürk yönetimini sert bir dille eleştirdi.Samir Nasri transferinin Türkiye’de örneği bulunmadığını dile getiren Gencer, “2 milyon Euro imza parası, 1 milyonu imza anında, 1 milyonu da 31 Temmuz’da ödenecek. Devre arasında ödeseniz de o para ödenecek. 4 milyon Euro maaş ve bonuslar hariç. Eto’o transferinde eleştirildim ama o futbolcu aldığı ücretle ve sahadaki performansıyla beğeni topladı” diye konuştu.

‘KİMSE SORUMLULUK ALMADI’

Gencer’in konuşmasının ardından söz alan Ali Şafak Öztürk ise şunları söyledi: “Antalyaspor’un görünmeyen borçları ortaya çıktı.40 dendi, 80 dendi. 49 oyuncu var nerede. Ödediğimiz rakam 12,5 milyon lira, bu oynamayan ve kurtulmamız gereken oyunculara verilen para. Geldik kapılar kilit. Kredi Antalyaspor’a verilmiyor. Kötü bir ismi var Antalyaspor’un. Biz aslında sene sonunda istifa edecektir. Artık bu risk bize fazla demiştik. Antalya’da insanlar elini taşın altına koymadı. Antalyasporluyum diyenler menajerlik oyunlarına soyundu. Avrupa hedefi için ek gelir gerekirdi. Nasri, Menez Antalyaspor’u batırmış gibi konuşuluyor. Nasri bedavaya geldi. Menez’ de bir kayıp var. Menez gitti işte. Bir zarar var. İki ay alacağını almadan bonservis alınarak gitti. Aldığımız diğer oyuncuları elden çıkarın, fazla kazanırsınız. Planlamanın bir parçası olmasaydı bunları yapmazdık.”

ÖZTÜRK İBRA EDİLDİ

Öztürk’ün kürsüden indiği esnada bir üye, ’Rıza hoca neden gitti’ sorusuna diğer üyelerden tepki geldi. Bu esnada kongrede kısa süreli gerginlik yaşandı.Konuşmaların ardından Ali Şafak Öztürk, yönetiminin gelir gider ve bilançosunun mali ibrası kabul edildi.

Genel kurulda tek aday olan Cihan Bulut’un yönetim kurulu 3 yıllığına kabul edildi. Bulut yönetiminde, Nihar Ünal, Şefik Öz, Haldun Kilit, Erhan Erdem, Prof.Dr. Ömer Özkan, Prof.Dr. Cumhur Arıcı, Prof.Dr. Mustafa Özdoğan, Sezgin Özer, Şükrü Ülker, Ali Kuş, Ahmet Öztürk, Yıldıray Karaer,MustafaVıcır, Uğur Altun, Ramazan Karabulut, Ziya Erbaş, Yaşar Döngel, Güray Kanan yer aldı. Listede en dikkat çekici isim ise Türkiye'nin ve Akdeniz Üniversitesi'nde ismini dünyaya yaptığı çift kol ve yüz nakilleriyle ismini duyuran Prof.Dr. Ömer Özkan'ın yer alması oldu.

‘YİĞİT DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKAR’

Antalyaspor başkanlığına seçilen Cihan Bulut yaptığı konuşmasında, eski başkanlardan destek vermesi çağrısında bulundu.İyi günde kötü günde camiada birlik ve bütünlük isteyen Bulut, "Yiğit düştüğü yerden kalkar. Antalyaspor, çok güzel yerlerde olacak. Sportif başarı da yakalanacak. Güçlü kadromuz var. Dünya yıldızı futbolcularımız var. İyi günlerin bizi beklediğine samimiyetle inanıyoruz. Antalya turizm, tarım şehri, bu şehrin kıymetini bildiğinizi biliyorum. Benim için dün dünde kaldı. Bugün yeni şeyler söylemek lazım. Yarın hep beraber el ele kol kola Antalyaspor için neler yapabileceğimizi birlikte projelendirelim. Biz kavga içerisinde olmayacağız ama bize yapılan olursa da cevabını vereceğiz“ dedi. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres