SON HABERLER :
‘Altın Kramponlar’ın bileği bükülmüyor Futbol aşığı Rus güzel Gazeteciler bowlingde stres attı Kumluca'da motokros heyecanı yaşanacak Deplasman lideri ANTALYASPOR
/ SPOR
'Atatürk' anısına Dünya rekoru
Sualtı dünya dalış rekortmeni milli sporcu Derya Can, Atatürk ve silah arkadaşları anısına 95 metreye dalarak değişken ağırlık, paletsiz dalında kendisine ait 94 metrelik dünya rekorunu geliştirdi

Sualtı dünya dalış rekortmeni milli sporcu Derya Can, Atatürk ve silah arkadaşları anısına Kaş’ın Hidayet Koyu'nda rekor için daldı. 95 metreye 2 dakika 32 saniyede tek nefeste dalan Derya Can, yeni bir dünya rekoru kırdı. Dünya Sualtı Sporları Federasyonu CMAS adına CMAS Teknik Kurul Başkanı Levent Ucuzal, hakemler Betty Rhin ve Rachid Zock'un gözetiminde yapılan dalışta Can, 18 Aralık 2016'da 94 metreye dalarak kırdığı dünya rekorunu 1 metre daha geliştirdi. Milli sporcu, dünya rekoru kırdıktan sonra büyük bir coşku yaşadı.

DENİZDE ATATÜRK'Ü ANDI

Derya Can, rekor denemesinin ardından ekip arkadaşlarıyla birlikte üzerinde ‘Seni Unutmadık, 1881-1938' yazılı pankart açarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü andı.Rekor sonrası açıklama yapan Can, "Bugün Ata'mızın aramızdan ayrılışının 79'uncu yılı. Bu rekoru özellikle 10 Kasım'da kırmak istedim. Ata'mıza ithafen kırdım. Bu rekoru başta Ata'mıza, ülkemizin kuruluşunda ve günümüzde bu vatan için canını veren şehitlerimize armağan ediyorum. Kariyerimin 7'nci rekoru. Yarın da bir rekor denemem var. Değişken ağırlık paletli dalında 112 metreye dalmayı deneyeceğim. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Bütün şehitlerimizi saygıyla anıyorum" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres