SON HABERLER :
Türel’den işçiye zam müjdesi Böcek tapu dağıttı Askerimizi uğurladık Organlarıyla 3 kişiye can oldu Alanya Ultra Maratonu hazırlıkları tamamlandı
/ SPOR
Balaban finalde ikizini hedefliyor
Kırkpınar'da geçen yıl başpehlivan olan İsmail Balaban, bu yıl da altın kemeri kazanmak istediğini söyledi. İkizi Turan ile çalışmalarını sürdüren İsmail Balaban, "Temennimiz Kırkpınar'da ikizim ile final yapmak" dedi.

GEÇEN yıl yapılan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan İsmail Balaban, bu yıl 13 Temmuz'da başlayacak güreşler için hazırlıklarını Korkuteli ilçesinde sürdürdü. Korkuteli Barajı üstündeki ormanlık alanda çalışan İsmail Balaban, yağlı güreşlerin olimpiyatı olan Kırkpınar'a herkesin en iyi şekilde hazırlandığını söyledi. Balaban, "Kırkpınar bu yıl bizim için daha da önemli. Geçen yıl birinci olmuştum. Bu yıl da tekrar hedefim birinci olmak. Geçen yılın Kasım ayından bu yana çalışmalarımıza devam ediyoruz. Güzel bir hazırlık dönemi geçirdik. Hayalim, hedefim tekrar altın kemeri kuşanıp Antalya'ya getirmek. Ayrıca altın kemerin ebedi sahibi olabilmek, ebedi altın kemeri getiren isim olabilmek. İnşallah bunu başarabiliriz. Başarabilecek gücümüz de var. Buna da inanıyoruz. Çıkıp çayıra mücadelemizi vereceğiz" dedi.

İkizi Turan Balaban ile güreşlerde karşılaşabileceğini kaydeden İsmail Balaban, "İkizimle kura şansım var. Birbirimizle karşılaşabiliriz. Hakkımızda varsa ne yapabiliriz. Temennimiz Kırkpınar'da ikizim Turan ile final yapmak. İnşallah bunu da başarabiliriz" diye konuştu.

KONYAALTI ADINA 35 GÜREŞÇİ

Daha sonra Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 657'nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Konyaaltı Belediyesi adına güreşecek başpehlivanlar İsmail Balaban, Turan Balaban, İbrahim Çoraman, Hasan Cengiz, başaltında Sinan Kaya, Mustafa Taş ve Konyaaltı Belediye Spor Klübü Başkanı Ayhan Abay ile basın toplantısında bir araya geldi. Toplantıda ata sporu yağlı güreş denince akla il Antalya'nın geldiğini vurgulayan Böcek, "657'nci Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nde Konyaaltı Belediyesi adına 35 güreşçi er meydanına çıkacak. Geçen yıl altın kemeri getiren İsmail Balaban, ikizi Turan ve başpehlivanlarımız diğer başpehlivanlarla er meydanında buluşacak. Başpehlivanlarımıza başarı diliyorum" dedi.

İsmail Balaban, gazetecilerin, "Kırkpınar'da seni en çok zorlayacak rakibin kim?' sorusuna, "Her rakibe göre değişik çalışmalar yapıyoruz. Bir sürü favori var. Hepsine özel hazırlanıyoruz. Tek isim Turan Balaban" dedi.İsmail Balaban'ın ikiz kardeşi başpehlivan Turan da Kırkpınar'da başarılı olmak istediğini dile getirdi. (dha)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres