SON HABERLER :
‘Altın Kramponlar’ın bileği bükülmüyor Futbol aşığı Rus güzel Gazeteciler bowlingde stres attı Kumluca'da motokros heyecanı yaşanacak Deplasman lideri ANTALYASPOR
/ SPOR
Bisikletli gezginler Kaşa ulaştı
Hollanda'nın Amsterdam şehrinden bisikletle yola çıkan 28 yaşındaki Valerie Harten ve 26 yaşındaki Stijn Visser 5 bin kilometre pedal çevirerek Kaş’a geldi

Hollanda'da beden eğitimi öğretmenliği yapan Valerie Harten ile bilgisayar mühendisi Stijn Visser, 13 Ağustos tarihinde bisikletle, Amsterdam'dan yola çıktı. Sırasıyla Almanya, Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya ve Yunanistan'ı geçerek 5 Ekim'de Edirne'den Türkiye'ye giriş yaptı. İstanbul, İzmit, Bursa, Balıkesir, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla'yı gezen ikili, dün Kaş'a ulaştı. Kaş'tan sonra, Antalya, Konya, Kapadokya, Kayseri, Sivas, Erzurum ve Doğubeyazıt'ı geçerek İran'a gidecek olan ikili, yolculuklarını iki ay sonra İran'da bitirecek.

Bir yıl izin aldıklarını kaydeden iki arkadaş, 4 ayda toplam 5 bin kilometre yol kat ettiklerini söyledi.  İran'a kadar bu mesafenin 7 bin kilometre olacağını kaydeden Stijn Visser, "Toplam 6 ay gezeceğiz. Günde ortalama 80 kilometre yol alıyoruz. Geceleri çoğunlukla çadırda bazen de pansiyonlarda kalıyoruz. Şu ana kadar gezdiğimiz ülkeler içinde, Türkiye ve Türk insanı çok farklı. Hiç tanımadığı insana evini açıp yedirip içiren başka bir ülkenin insanı yok. Tarih ve doğa çok güzel. Türk yemekleri harika. Bu gezide batı ve doğu ülkelerini, tarihini, kültürel zenginliğini, insanlarını tanıma olanağı buluyoruz. Amacımız, batı ve doğu kültürlerinin bir sentezini yapmak ve yaşamak" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres