SON HABERLER :
Böcek Hal esnafına projelerini anlattı Çalkaya’da tapu bayramı Leğenle kayıp güreşerek Akdağ’a destek istediler Tütüncü: ‘Türkiye’mizin fotoğrafı Kitap Fuarı'nda Turizm Fakültesi ile İŞKUR protokol yaptı
/ SPOR
Eto’o’nun hareketi TFF’ye taşınıyor
Samuel Eto'o'nun, Antalyaspor-Konyaspor karşılaşmasında kendisini protesto eden taraftarlara cinsel organını gösterdiği iddia edildi. Görüntüleri inceleyen Antalyaspor yönetimi, Eto'o'yu TFF’ye şikayet etmeye hazırlanıyor.

ANTALYASPOR'UN Pazar günü sahasında oynadığı Konyaspor maçında Eto'o'nun kendisini protesto eden taraftarlara devre arasında tünele doğru ilerlerken cinsel organını gösterdiği iddia edildi. Eto'o'nun tünele giderken tribünden çekilen görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. Kırmızı beyazlı taraftarlar Antalyaspor'dan Konyaspor'a transfer olan Eto'o'ya tepki göstererek, sosyal medyadan yaptıkları çağrılarla TFF'nin yıldız futbolcuya ceza vermesini talep etti.

CEZA TALEP EDİLECEK

Antalyaspor yönetimi de Eto'o'nun tünele girerken cinsel organını gösterdiği iddia edilen anı izleyerek kulübün avukatlarıyla inceleme başlattı. Kulüp avukatlarının araştırma sonrasında hazırlayacağı dosya, yönetim kurulu toplantısında değerlendirilecek. Antalyaspor yönetiminin Eto'o'nun cinsel organını gösterdiği iddia edilen görüntüleri nedeniyle TFF'ye başvurarak, yıldız futbolcuya ceza verilmesini talep edeceği öğrenildi.

AVUKATLAR İNCELİYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Antalyaspor Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı, Eto'o'nun hareketinden çok rahatsız olduklarını dile getirdi. O anı görenlerin çoğunlukla Eto'o'nun davranışına tepki gösterdiğini anlatan Arıcı, "Şu anda alınan bir karar yok. Görüntüleri inceliyoruz. Avukatlarımız da bundan sonra hangi adımların atılabileceğini değerlendiriyor. Bir karar alacağız. Bu görüntüler üzerine mutlaka bir adım atılacak" dedi.

‘BİZ GÖNDERMEDİK’

Eto'o'nun Antalyaspor'da forma giydiği dönemde yıldız futbolcunun takıma çok büyük katkısı olduğunu vurgulayan Arıcı, Konyaspor'a transfer sürecini de şöyle anlattı:"Biz Eto'o'yu göndermedik. Eto'o'nun takımdan ayrılmasının ardından eleştiriler aldık. Biz, o dönem Eto'o ile anlaşabilmek için her yolu denedik. Sonra öğrendik ki Konyaspor ile sözleşme imzalamış. Biz, boşuna çaba göstermişiz. Eto'o'nun 2 yıllık sözleşme dayatması ısrarla paralarının ödenmesini istemesi ve sonrasında takımın zor gününde ekonomik gerekçelerle kulüpten ayrılması nedeniyle Antalya halkı tepki gösterdi." 

Eto'o'ya yapılan protesto sonrası Antalyaspor taraftarının vefasızlıkla eleştirilmesinin haksız olduğunu aktaran Arıcı, taraftar tepkisinin sert olmadığını söyledi.   (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres