SON HABERLER :
GENÇLEŞTİREN 10 SİHİRLİ BESİN! KONSERVE YAPARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 5 MADDE SESİMİZİN DÜŞMANI 8 HATALI ALIŞKANLIK Sosyal medyadan polise hakaret eden muhtar adliyede Çuval çuval getirip bardak bardak satıyorlar
/ SPOR
Genç yıldızlar Azerbaycan’ seçti
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadın Futbol 1’inci Ligi takımlarından 1207 Antalya DöşemealtıBelediyespor'da forma giyen Öznur Taş, Sude Topçu, Beyzanur Aslan, Azerbaycan milli takımını tercih etti. Genç yıldızlar, farklı yaş kategorilerinde Azerbaycan formasıyla 3 milli maça çıktı

Türk futbolunda her dönem konuşulan Türk kökenli futbolcuların başka ülkelerin milli takımında forma giymeyi tercihinin bir örneği kadın futbolunda yaşandı. Geçmişte ve günümüzde yaşadıkları ülkenin milli takımında forma giymeyi seçen Türk asıllı futbolcular Kubilay Türkyılmaz, Mehmet Scholl, Mesut Özil, Emre Can, Erkan Zengin Eren Derdiyok, Gökhan İnler, Kerem Demirbay, Hakan Yakın, Murat Yakın, İlkay Gündoğan örneklerinden farklı olarak Antalya'da büyüyen 3 kadın futbolcu, Azerbaycan'ı tercih etti.

1207 Antalya DöşemealtıBelediyespor'un altyapısından yetişen 18 yaşındaki Beyzanur ile 19 yaşındaki Öznur ve Sude takımlarındaki başarılı performansıyla Azerbaycan Kadın Futbol Milli Takımı'ndan davet aldı. Kadın Futbol 1’inci Ligi'nin genç yıldızları arasında gösterilen 3 futbolcu, kendilerine yapılan teklif sonrası Azerbaycan forması giymeyi tercih etti. 1207 Antalya DöşemealtıBelediyespor'dastoper oynayan Beyzanur, sol kanatta görev yapan Öznur ile kaleyi koruyan Sude, Azerbaycan formasıyla 3 milli maça çıktı. Kadınlar UEFA Avrupa Şampiyonası'nın grup eleme maçlarında Azerbaycan'ın farklı yaş kategorilerinde forma giyen Kadın Futbol Ligi'nin genç yıldızları takımlarının üst tura yükselmesinde önemli rol oynadı.

Öznur Taş, Azerbaycan'ın kadın futboluna verdiği önemden dolayı Azerbaycan Milli Takımı’nı tercih ettiğini dile getirdi. Azerbaycan formasını giydiği için mutlu olduğunu aktaran Öznur Taş, bu tercihinin geleceği ve eğitim hayatı açısından kendisine olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını belirtti. Sude Topçu ise Azerbaycan’dan gelen yetkililerin kendisini bir süre takip ettikten sonra milli formayı giymeyi teklif ettiklerini anlattı. Şampiyonada Azerbaycan’ın kalesini koruduğunu aktaran Sude Topçu, kadın futbolunda hem milli formayla hem de takımı 1207 Antalya DöşemealtıBelediyespor'da başarılı olmak istediğini ifade etti.

Kadın futbolunda başarılarıyla adından söz ettirmeyi ve uluslararası şampiyonalarda forma giymeyi hedeflediğini aktaran Beyzanur Aslan, "Geleceğim ve kariyerim için Azerbaycan’ı seçtim. Karar verme süreci benim için zor bir dönemdi ama mutluyum" dedi.

 (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres