SON HABERLER :
Antalya’ya şehit ateşi düştü Şehitler için helva dağıtıldı ‘İyi İnsan Hareketi’ Türk Yunan kardeşliği Antalyaspor’da Fener randevusu
/ SPOR
Kupa’da rakipler Sivas ve Cimbom
Ziraat Türkiye Kupası’nda Çeyrek Final kuraları çekildi Antalyaspor Sİvasspor ile eşleşirken Alanyaspor’un rakibi Galatasaray oldu

ANTALYASPOR ile Alanyaspor’un Ziraat Türkiye Kupası’ndaki rakipleri dün çekilen kurayla belirlendi. Antalyaspor Süper Lig lideri Sivasspor ile eşleşirken Alanyaspor’a da Galatasaray çıktı.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekimi, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda yapıldı. Kura çekimine TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, TFF Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şevik, TFF Maç Planlama Müdürü Besin Yalçın ile son 8’e kalan takımların temsilcileri katıldı.

Kura çekimine Antalyaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor seri başı olarak yer alırken, Alanyaspor, Erzurumspor, Sivasspor ve Kırklarelispor şeri başı olmayan takımlar oldu.

FİNAL 21 MAYIS’TA

Çeyrek final ilk maçları 4-5-6 Şubat’ta rövanşları 11-12-13 Şubat’ta oynanacak. Yarı final ilk müsabakaları 3-4-5 Mart’ta rövanşları da 21-22-23 Nisan tarihlerinde yapılacak. Ziraat Türkiye Kupası'nda finali ise 21 Mayıs’ta oynanacak.

Turnuvada 5 ligden 160 takımın yer aldığını belirten TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, “Türkiye Kupası 58. kez idrak ediyoruz. Gençliğimizde çok güzel maçları radyodan dinleyerek büyüdük. Bugün de onu görüyoruz.  8 takımızı şahsım ve TFF yönetim kurulu olarak tebrik ediyorum. Çok keyifli maçlar izledi. TFF 1. Lig ekibi Erzurumspor, TFF 2. Lig ekibi Kırklarelispor’u ayrı tebrik ediyorum. Final dahil 189 müsabaka oynanacak. Türkiye’yi kucaklayan bu turnuvanın her zaman daha iyi olmasına ümidim her zaman devam ediyor. Hak edenin kazandığı bir final olmasını diliyorum. Sonuna kadar VAR da devam edecek” diye konuştu.

Kura çekimi sonucu oluşan eşleşmeler ise şöyle:

Çeyrek Final

Trabzonspor - Erzurumspor

Kırklarelispor - Fenerbahçe

Antalyaspor - Sivasspor

Alanyaspor - Galatasaray

 

Yarı Final

Trabzonspor - Erzurumspor / Kırklarelispor - Fenerbahçe

Antalyaspor - Sivasspor / Alanyaspor– Galatasaray (İHA)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres