SON HABERLER :
Kemer'de pazar yerinde Korona önlemi Kaçak kazı yapan şüphelilere baskın Dereye uçan araçta kurtarılmayı bekledi Mehter Takımı'ndan emniyet güçlerine konser Başkan Doğan’dan moral ziyareti
/ SPOR
Norveçli gençler Kemer kampında
Norveç Oryantiring Genç Milli Takımı, Dünya Oryantiring Şampiyonası için Kemer’de kampa girdi

KEMER Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, kış turizmine canlılık katmak amacıyla girişimleri meyvesini vermeye başladı. Norveçli Oryantiring (harita ve pusula ile yön bulma) sporcuları, dünya şampiyonası hazırlıkları için Kemer’i tercih etti. EON Turizm acentesi vasıtası ile Kemer’e gelen 47 Norveçli sporcu, ilçe merkezinde sürat oryantiringi ile antrenmana başladı. Bir hafta boyunca Türkiye’nin en iyi turizm destinasyonlarından biri olan Kemer’de farklı arazilerde oryantiring antrenmanları yapacak olan Norveç milli takımı, 3 Mart 2020 tarihinde bölgeden ayrılacak.

Norveç Milli Takımı, Kemer’de yapacağı antrenman öncesi Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti. Olbia Park’ta sporcularla bir araya gelen Başkan Topaloğlu, yaptığı açıklamada sessiz kış turizmine ses vererek alternatif spor turizmini hareketlendirmek istediklerini söyledi. Topaloğlu, oryantiring kampları için önümüzdeki yıllarda Kemer'in daha fazla sporcuyu çekebilmesi ve uzun süreli kampların yapılabilmesi amacıyla bölgede oryantiring haritalarının hızlı bir şekilde hazırlanması için çalışmaların başladığına dikkat çekerek, “Spor, turizmin geleceğidir. Kemer'in artık spor turizmi konsepti ile bir merkez olduğunu belirtmek isterim. Hayata geçirdiğimiz rota ve tanıtım çalışmaları sayesinde kış ayları antrenman spor kamplarının aranan bölgelerinden birisi olacaktır” diye konuştu.

Topaloğlu, oryantiring sporcuları ile hatıra fotoğrafı çektirerek, başarılar diledi. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres