SON HABERLER :
Oktay; CHP bir bataklık Antalya Körfezi'nde denizanası yoğunluğu Bir Türkü Bir Hikâye Bir Oyun Orman personeli eğitimden geçti Minik dostlara sağlık hizmeti
/ SPOR
Okullar Ligi’ne görkemli kapanış
Okullar Ligi’nde 4’üncü sezon, kupa töreni ile tamamlanırken şampiyon olan takımlar kupalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in elinden aldı.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Türkiye’ye örnek olarak 4 yıl önce başlattığı Okullar Ligi’nin 4’ncü sezonu tamamlandı. Okullar Ligi’nde 6 aylık maratonun ardından şampiyonluğa uzanan takımlar, Antalya Spor Salonu’nda düzenlenen törende kupalarına kavuştu. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, öğrenciler ve aileleri katıldı. Daha önce tören kapsamında gerçekleştirileceği duyurulan Çağatay Akman konseri, İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliam nedeniyle ilan edilen ulusal yas nedeniyle iptal edildi.

‘ÖRNEK DAVRANIŞ SERGİLEDİNİZ’

Başkan Türel, törende yaptığı konuşmada, bu yıl 188 okuldan, 476 takım ve 6 bin 750 öğrencinin müsabakalara katılarak okullarını temsil ettiğini hatırlattı. Okullar Ligi’nin her yıl gelişerek devam etmesinin gurur vesilesi olduğunu vurgulayan Türel, “Okullar Ligi’ne ve spora gösterdiğiniz ilgi bizi çok mutlu ediyor. Benim gözümde hepiniz şampiyonsunuz. Spor mertçe, saygıyla yarışmaktır, önemli olan kazanmak kadar,  iyi bir mücadele örneği vererek centilmence yarışmaktır. Lig boyunca bu ilkelere uygun olarak yarışmaya gayret ettiniz ve büyüklerinize örnek oldunuz” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü hatırlatan Başkan Türel, şunları söyledi: “Unutmayın spor yalnızca vücudunuzu geliştirip, sağlığınıza katkı sağlamaz aynı zamanda zekâ ve ahlak gelişiminize de katkı sağlar. Bu yüzden gençlerimizin, çocuklarımızın sporla ilgilenmesini çok önemsiyor ve sizleri sporla buluşturmak adına çalışmalar yapıyoruz. Antalya’nın en ücra köşesinde bile sporu yaygınlaştırmak için elimizden gelem tüm imkânları sizlere sunuyoruz” diye konuştu.

‘BOL BOL SPOR YAPIN’

Öğrencilerin bir süre sonra karnelerini alıp yaz tatiline gireceğini söyleyen Başkan Türel, “Tatilde elbette dinleneceksiniz ama spor yapmaktan da vazgeçmeyin. Bol bol yüzmeyi tavsiye ediyorum. Sadece yüzmek yetmez, Büyükşehir Belediyesi’nin Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü Yaz Spor Okulları’ndan da mutlaka istifade edin. Spordan ayrı kalmayın” çağrısında bulundu.

‘OKULLAR LİGİ HEDEFİNE ULAŞIYOR’

Başkan Türel, “Okullar Ligi’ndeki amacımız yalnızca maçlarda okullarınızı temsil etmeniz değil. Rekabet heyecanını yaşarken, farklı ilçelerden sporcularla arkadaşlıklar, dostluklar kurmanızı da arzuluyoruz. En büyük amacımız ise Antalyamıza ve ülkemize alt yapıdan sporcular yetiştirmek. Ne mutlu bizlere ki bunların örnekleri yavaş yavaş çoğalıyor. Okullar Ligi’nde keşfedilip Antalyaspor alt yapısına oradan da Milli Takıma giden ağabeyleriniz var. Kendinize hep bir hedef belirleyin ve bu hedefe ulaşmak için çok çalışın” diye konuştu.

BAŞARILI SPORCULARA ÖDÜL

Başkan Türel, gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutladı. Ardından Okullar Ligi’nde keşfedilip, Antalyaspor ve Milli Takıma seçilen Cenk Şen, Berkay Arslan, Mustafa İnan, Fehmi Koç ve Mustafa Erdilman’a bisiklet hediye etti. Başkan Türel, şampiyon takımlara kupalarını takdim ederek toplu fotoğraf çektirdi.

İŞTE ŞAMPİYONLAR

FUTBOL

Küçükler:Mareşal Fevzi çakmak Ortaokulu

Yıldızlar: Fatih Ortaokulu

Gençler: Saime Salih Konca Anadolu Lisesi

BASKETBOL

Küçükler: BİL Ortaokulu

Yıldızlar: Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulu

Gençler:İstek MuratpaşaYediTepe Ortaokulu

VOLEYBOL

Küçükler; Ahmet Leman Baydar Ortaokulu

Yıldızlar:İstek Yedi Tepe

Gençler: Muhittin Mustafa Böcek Anadolu Lisesi

HENTBOL YILDIZLAR

Yıldız Erkekler Grubu: Varsak Şelale Ortaokulu

Yıldız Kızlar Grubu: Mobil Ortaokulu

HENTBOL KÜÇÜKLER

Küçük Erkekler Grubu: Mobil Ortaokulu

Küçük Kızlar Grubu:Baraj Ortaokulu

MASA TENİSİ

Yıldız Grubu: Özel Çatı Koleji

Gençler Grubu: Aksu Fen Lisesi

ORYANTİRİNG ŞAMPİYONLARI

Genç Erkek: Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Genç Kız: Levent Aydın Anadolu Lisesi

Yıldız Kızlar: Başöğretmen Atatürk Ortaokulu

Yıldız Erkek: Başöğretmen Atatürk Ortaokulu

Küçük Erkekler: İrfan İlk/Ortakokulu

Küçük Kızlar: İrfan İlk/Ortakokulu

 

(HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres