SON HABERLER :
Balbey Projesi Büyükşehir’de Antalya’dan Suriye’ye 2 yardım tırı Kaş’ı hortum vurdu Oyun Oyun İçinde ilçe sahnelerinde Tütüncü’ye fahri hemşerilik unvanı
/ SPOR
Ragbi kursu Alanya’da başladı
Türkiye Ragbi Federasyonu tarafından düzenlenen 1’inci Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu, ilk defa Alanya’da başladı

ALANYA Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nin destekleriyle Türkiye Ragbi Federasyonu (TRF) tarafından düzenlenen Ragbi 1’inci Kademe Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursu, Milli Egemenlik Stadı'nda gerçekleştirildi. Türkiye Kadın Milli Takım Antrenörü İraj Abdi, kursiyerlere eğitim verdi. Teorik ile pratik derslerin verildiği eğitimin ardından kurs hakkında konuşan Abdi, 7 yıldır Türkiye Kadın Milli Takım Antrenörlüğünü yaptığını söyledi. Abdi, “Alanya birinci kademe yardımcı antrenör kursunu başlattık. Ragbi, Avrupa'da yaygın olurken Türkiye’de 40’ıncı sırada yer alıyor. Yeni yönetim ile iyi çalışmalar yapılıyor. Yeni kurslarla yeni emeklerle daha iyi olacağını umuyoruz. Bu çalışmalar sonucunda da daha iyi dereceler elde edilecektir. Alanya’da ilk defa ragbi antrenörleri yetiştiriyoruz. Eğitimlerde ragbi kültürü, temeli, teknik taktik, antrenman bilgisini ve kurallarını anlatıyoruz. Eğitimlerin sonucunda sınavlar yapıyoruz ve yeterli puan alanlara antrenörlük belgesi veriliyor” dedi.

‘YAYGINLAŞMASI LAZIM’

Türkiye Ragbi Federasyonu Temsilcisi ve Alanya Kurs Müdürü Nurcan Durak ise ragbi sporunu Akdeniz bölgesinde yaymaya çalıştıklarını söyledi. 1’inci kademe antrenörlük kursunu Alanya’da açtıklarını belirten Durak, sözlerine şöyle devam etti: “Akdeniz bölgesinde antrenörlük eğitim sonucunda yeterli oyuncu yetiştirmek istiyoruz. Derslik eğitimimizi Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde yaptık. Eğitimler sayesinde belki de Türkiye ve Dünya ragbi sporuna kaliteli oyuncular yetiştirme fırsatımız olacaktır. Dünyada en çok seyircisi olan spor dallarından biri olan ragbinin Türkiye’de de yaygınlaşması için elimizden geleni yapıyoruz.” (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres