SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ SPOR
Söz şimdi yönetimde
Güzel bir sezonu geride bıraktıklarını söyleyen Antalyaspor Basketbol Takımı Başantrenörü Arda Vekiloğlu, gelecek yılın planlamasını yapabilmek için yönetim kurulunun alacağı kararları beklediklerini açıkladı.

BU sezon oynadığı basketbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan ve ligi 5‘inci sırada tamamlayan Antalyaspor, play off serisinde Bahçeşehir Koleji’yle karşılaştı. Rakibine her iki maçta da yenilerek Süper Lig’e çıkma umutlarını bir sonraki yıla bırakan ‘Potanın Akrepleri’nde Başantrenör Arda Vekiloğlu, iyi bir sezon geçirdiklerini söyledi. Vekiloğlu, elde ettikleri sonuçlarla bir anda beklentileri yükselttiklerini belirterek bir sonraki sezonun kadrosunu oluşturabilmek adına yönetim kurulunun alacağı kararları ve belirleyecekleri bütçeyi beklediklerini ifade etti.

‘HEDEF SÜPER LİG DEĞİLDİ’

Kamuoyuna yansıyanın aksine sezona Süper Lig’e çıkma hedefiyle başlamadıklarını söyleyen Başantrenör Vekiloğlu, “Sezon başında beklemediğimiz bir anda 2’nci Lig’den bir üst lige çıktığımız için birçok şey ani gelişti. Buna göre bir bütçe yoktu ve transferler bu doğrultuda gerçekleşmemişti. Belirsizlik vardı. Yönetim bizden lige yakışır bir şekilde mücadele edecek, Antalya’daki basketbol ateşini yeniden yakacak bir takım kurmamızı istemişti. Yani asıl hedef Süper Lig’ değildi” diye konuştu.

‘ATEŞİ YAKTIK’

Oynadıkları basketbolla yönetimin isteklerini yerine getirdiklerini anlatan Vekiloğlu, “Ben, yönetimin belirlediği hedeflere ulaştığımızı hatta üzerine çıktığımızı düşünüyorum. Gerçekçi hedef play off’a kalmaktı ve bunu başardık, Antalya’daki basket ateşini de yeniden yaktığımızı düşünüyorum. Federasyon Kupası’nda Bursaspor ve Afyonspor gibi iki önemli takımın bulunduğu gruptan lider çıktık ve yarı final oynadık. Doğal olarak bu gelişmeler beklentileri de yükseltti ama bu uzun soluklu bir iş” dedi.

‘İZ BIRAKTIK’

Play off serisinde Bahçeşehir Koleji’ne her iki maçta da yenildiklerini hatırlatan Başantrenör Vekiloğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Play off serisi çok daha zorlu. Kadro genişliği olan, oyuncu kalitesi yüksek takımlarla mücadele ediyorsunuz. Biz, sezon başında bu doğrultuda kurmamıştık zaten kadromuzu. O yüzden Bahçeşehir’e elenerek sezonu kapattık. Bu işler adım adım olacak şeyler. Biz de bu doğrultuda ilk defa yer aldığımız bu ligde iz bırakan bir performans sergilediğimizi düşünüyoruz. Bu saatten sonra daha ileriye girmek istiyorsak insanların bakışının çok daha farklı olması gerekiyor.”

TOP YÖNETİMDE

Arda Vekiloğlu, yönetimle ilerleyen günlerde görüşüp gelecek sezonun planlamasını yapacaklarını söyledi. Yönetimin nasıl bir yol izleyeceğini kamuoyu gibi kendisinin de merakla beklediğini ifade eden Başantrenör Vekiloğlu, “Yönetim nasıl bir bütçe ayıracak, ödeme planlarını nasıl yapacak? Öncelikle bunları belirlemeleri gerekiyor. Sonrasında oturup konuşacağız ve gelecek sezonun planlamasını birlikte yapacağız. Hangi oyuncularla yola devam edip hangileriyle ayrılık kararı alacağımız da yine yönetimin alacağı kararlar doğrultusunda şekillenecek” diye konuştu.

FUTBOLUN GÖLGESİNDE

Antalya’da basketbolun zaman zaman futbolun gölgesinde kaldığını belirten Vekiloğlu, şunları söyledi: “Aslında bu sadece Antalya ya da Türkiye ile ilgili bir durum değil, Avrupa’nın gerçeği. En popüler olan, en cazip olan spor dalı futbol. Ancak ülkemizde en az futbol takımları kadar ilgi gören takımlar var. Örneğin bizim ligimizde mücadele eden Bursaspor. Bursa’ya gittiğinizde gerçek deplasmanı yaşıyorsunuz. Rakip üzerinde, hakemler üzerinde ciddi bir baskı kuruyorlar. Karşıyaka da bu konuda son derece iyi. Biz, Antalya’da bu seviyede bir ortamı yaratamadık. Takım olarak gereken her şeyi yaptığımızı düşünüyorum. Kurduğumuz takım, mücadelesiyle, aldığı sonuçlarla bunu hak etti. Bu doğrultuda tribünlerde artış da oldu. Ama bu yeterli mi? Daha fazla olmasını tercih ediyoruz.” (Abdullah ÖZKAN)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres