SON HABERLER :
Barınak iddialarına Büyükşehir incelemesi Antalyaspor’un fitness mesaisi Başı su kovasında ölü bulundu 19 yaşındaki otel çalışanı lojmanında ölü bulundu Güz dönemi dikimleri başladı
/ SPOR
Tahtalı Run to Sky başlıyor
Kemer’de bu yıl 5'incisi düzenlenecek Tahtalı Run to Sky yarışması 18 Mayıs'ta başlayacak

TÜRKİYE'de yapılan en zorlu koşu organizasyonu olma özelliğini taşıyan Tahtalı Run to Sky, bu yıl 5'inci kez düzenlenecek. 12 ülkeden 350 sporcu yarışmada 3 farklı parkurda yarışacak. Sporcular 27 kilometrelik Tahtalı Run to Sky'da, Çıralı sahilinden başlayarak, Likya yolunu ve Beydağları yürüyüş yollarını içine alan parkuruyla antik yürüyüş yolları arasında farklı bir dünyaya adım atacak. Yarışma Tahtalı Dağı'nın 2 bin 365 metrelik zirvesinde sona erecek.

Parkurların en zorlusu olan 59 kilometrelik 'Berg Sky Race', Çıralı'dan start alarak sırasıyla Ulupınar, Beycik, 2365 metrelik Tahtalı Dağı'nın zirvesinden aşağı dönerek Çukur Yayla, Yayla Kuzdere ve ardından da Olympos Teleferik alt istasyonunda tamamlanacak.

29 kilometrelik 'Chimera Run'da ise sporcular tarihe tanıklık edecek. Çıralı'dan başlayan yarışta sporcular ilk olimpiyat meşalesinin yakıldığı Yanartaş'ın içinden geçen etapta tarih, mitoloji ve doğal güzellikleri bir arada tadacak.

Tahtalı Run to Sky Organizasyon Komite Başkanı Polat Dede, "İlk kez 2015 senesinde düzenlediğimiz ve 46 kişinin katılımıyla hayata geçen Türkiye'nin ilk skyrunning (gökyüzü koşusu) yarışı olma özelliği taşıyan Tahtalı Run to Sky, 2019 senesinde 350 ekstrem sporcuyla büyüyerek hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Dünyada eşine az rastlanır bir parkurda koşmak isteyen herkesi Çıralı'ya bekliyoruz. Bizlere güvenen başta sponsorlarımız olmak üzere Türkiye Atletizm Federasyonu ve takım arkadaşlarımız ile katılan herkese sonsuz teşekkürü borç biliyoruz" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres