SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
/ TURİZM
​Yüzen Oteller Antalya’da
AIDA STELLA ve MEIN SCHIFF 1 isimli yolcu gemileri, kruvaziyer turizminin önemli duraklarından olan Port Akdeniz-Antalya Yolcu Limanı’na yanaştı.

Tülin KORKUTELMALIOĞLU

Kruvaziyer turizminin Türkiye’deki tek Liman operatörü ve dünyadaki en büyük Liman İşletmecisi Global Liman İşletmeleri’nin bir iştiraki olan Port Akdeniz-Antalya Limanı bir günde 9 bin yolcu ağırladı. ‘AIDA STELLA ve MEIN SCHIFF 1’ isimli yolcu gemileri, sabaha karşı 03.00 sıralarında Antalya sularına girdi. Rodos Adalarından rotasını Antalya’ya çeviren kruvaziyerler, römorkörlerin de yardımıyla limanın büyük rıhtımına yanaştırıldılar.


Çoğunluğu Alman yolcuların bulunduğu kruvaziyer gemileri, AIDA STELLA; 254 metre uzunluğunda, 33 metre genişliğinde, 71 bin 304 groston ağırlığında, MEIN SCHIFF 1 Kruvaziyer gemisi; 264 metre uzunluğunda, 33 metre genişliğinde, 76 bin 998 groston ağırlığında ve 5 yıldızlı otel konforuna sahipler. Zengin müşterilerin tatil yaptıkları kruvaziyer gemilerinde, yüzme havuzlarından, saunaya, tiyatro sahnelerinden, alış veriş merkezlerine kadar her şeyi bulmak mümkün.
Antalya limanının yüksek bir yolcu geçişine sahip olduğunu belirten Port Akdeniz Genel Müdürü Özgür Sert, “Antalya limanı kruvaziyer turizminde Türkiye’nin 4.cü büyük limanıdır. Hedefimiz daha üst sıralara tırmanmaktır. Şirketimiz Kruvaziyer turizminde, Akdeniz’i bir Türk gölü haline getirdi. Bizim dışımızdaki bazı limanlarda kruvaziyer gemi uğrakları iptalleri oldu. Sayılarda azalmalar oldu. Kuş Adası, Bodrum, Antalya Limanlarındaki mevcut yolcu adetimizi koruduk. Küçülmeden varlığımızı devam ettirebildik. Gelecek yıl her şey daha iyi olacak. Kruvaziyer turizminde yükselişe geçeceğiz” dedi.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found