SON HABERLER :
Gazipaşa Kültür Merkezi’nin yolları asfaltlandı Kepez Belediyesi, yetenekli gençleri arıyor Konut satışında Rusya ve Ukrayna vatandaşları ilk sırada Başkan Böcek talepleri karşılıksız bırakmıyor Zararlı böceklerle mücadele için hindi desteği
/ TURİZM
'Almanlar bu şehri çok özledi'
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ve  Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın görüşmesinden olumlu sonuçlar beklediklerini ifade eden Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, Almanya’da seyahat yasağının kaldırılmasının, diğer ülkelere de örnek olacağını kaydetti. Atmaca, “Almanya’da yasakların kalkmasının ardından çok sayıda Alman turistler Antalya’yı tercih eder. Almanlar bu şehri, bu coğrafyayı, Türkiye’nin misafirperverliğini çok özledi. Yasak kalktığında Alman turistlerin yoğun şekilde geleceğini düşünüyorum” dedi

TURİZMİN, Almanya görüşmesine ihtiyacı olduğunu anlatan Atmaca, “Bu görüşme bizim için çok önemli. Belki bugün hemen sonuç çıkmayabilir ama Türkiye’nin ne kadar güvenilir bir ülke olduğunu anlatmak gerekiyor. O zaman görüşmenin sonuçları pozitif gözüküyor” dedi. 
 
Almanya’da seyahat yasağının kaldırılmasının, diğer ülkelere de örnek olacağını söyleyen Atmaca, “Bu yüzden bizler için gerçekten bu görüşme çok önemli ve kıymetli. Seyahat yasağı ne kadar hızlı kalkarsa, bizler için sonuçları o kadar önemli olacak. Almanya pazarının gelmesi çok iyi olur. Alman dostlarımız bu ülkeyi çok özledi. Örneğin dün Ukrayna’dan Antalya’ya yaklaşık 5 uçak geldi, 1 uçakta Belarus’tan geldi. Uçak sayılarının artması ve seyahat yasağının kalkması turizmi hızlı toplar. Almanya’nın da Ukrayna gibi yasakları kaldırması, Avrupa ülkelerine de örnek olur” diye konuştu. 
 
“Almanların yoğun şekilde geleceğini düşünüyorum” 
Almanya’dan beklenti içinde olduklarına değinen Başkan Atmaca, “Almanya’da yasakların kalkmasının ardından çok sayıda Alman turistler Antalya’yı tercih eder. Almanlar bu şehri, bu coğrafyayı, Türkiye’nin misafirperverliğini çok özledi. Yasak kalktığında Alman turistlerin yoğun şekilde geleceğini düşünüyorum. Bizler zaten hazırız. Güvenilir turizm belgelerimizi aldık, turistleri bekliyoruz” ifadelerini kullandı. (İHA)
                                         

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found