SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ TURİZM
Antalya’nın yeni buluşma noktası
Büyükşehir Belediyesi'nin düzenleme çalışmaları ile alanı büyütülen Cumhuriyet Meydanı yeni çehresiyle Antalyalıların buluşma noktası oldu.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı proje ile özgün yapısı korunup tarihi dokusuna bağlı kalınarak yeniden düzenlenen kentin tarihi sembollerinden Cumhuriyet Meydanı ve Tophane Parkı yenilenen yüzüyle eskiden olduğu gibi yine yerli ve yabancı misafirlerini ağırlıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Cumhuriyet Meydanı bölümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda da Tophane Çay Bahçesi bölümü açılıp halkın kullanımına başlamasıyla cıvıl cıvıl bir görüntüye kavuşan meydan ve park xvatandaşların da beğenisini kazandı.

TOPHANE YENİ SEYİR TERASI

Kaleiçi ve denizin doyumsuz manzarasını izleme fırsatı sunulan Tophane Parkı'nda çelik sistemli çatı örtü sistemi oluşturuldu ve zemini ısıl ahşap malzeme ile kaplandı. Çay bahçesinin sınırlarına yeşil renkli temperli cam korkuluk yapıldı. Cumhuriyet Meydanı'ndan Tophane Çay Bahçesi'ne inilen yola blok diyabaz taşlardan oluşan merdiven ve rampalar oluşturuldu. Engellilerin yenilenen Tophane Çay Bahçesi'ne ulaşımını kolaylaştırmak için engelli asansörünün yanı sıra zemine uyarıcı takip ve ikaz bantları döşendi.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres