SON HABERLER :
Üniversite otoparkının inşaatı ilerliyor Ecem Şahin Muratpaşa'da Manavgat'ta orman yangını AKM'de viyolonsel keyfi Çocuklar serinlemenin alternatif yolunu buldu
/ TURİZM
Antalya Turizm Fuarı açıldı
Antalya Turizm Fuarı (ATF) ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde açıldı. 2 gün sürecek fuara, 20 ülkeden 2 bin acente yetkilisinin katılımı bekleniyor. Fuarın açılışında konuşan Vali Ersin Yazıcı, fuarının Antalya'ya çok yakıştığını söyledi


Antalya Turizm Fuarı (AFT21), ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi'nde protokolun katıldığı törenle açıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, İsveç İstanbul Başkonsolosu Peter Ericson'un yarı sıra turizmciler ve yurt dışından gelen sektör temsilcileri katıldı.


YEREL YÖNETİMDEN DESTEK


20 ülkeden 2 bin seyahat acentesi ve turizm sektör profesyonelinin buluştuğu fuarın açılışında konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, turizm fuarının Antalya'ya çok yakıştığını söyledi. Vali Yazıcı, "Antalya Turizm Fuarı her gün daha çok gelişerek ve büyüyerek yoluna emin adımlarla devam ediyor. Biz de yerel yönetimler olarak tümüyle destek veriyoruz" dedi.


BÖLGEDE 700 BİN YATAK


Büyükşehir Belediye Başkanı Mühittin Böcek ise 700 bin yatak kapasiteli Antalya'da turizm sektörü ile yakın temas halinde olduklarını belirterek, "Onları desteklemeye devam edeceğiz. Antalya turizmi sadece deniz, kum ve güneşten oluşmuyor. Biz kültürü, maviyi, yeşili yaşatacak projelere imza atıyoruz" diye konuştu.


KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise "Güvenli turizm için herkesi Kuzey Kıbrıs'a bekliyoruz" dedi.


ANİMATÖRLERLE FOTOĞRAF


Açılışın ardından fuar alanını gezen protokol mensupları, stadlardaki görevlilerden turizm sezonu ve rezervasyonlarla ilgili bilgi aldı. Fuara gelen yabancı turizmciler ise alanda kurulan Osmanlı köşesine yoğun ilgi gösterdi. Turistler, köşedeki taht ve Osmanlı askeri kostümü giymiş animatörlerle bol bol fotoğraf çektirdi.


Farklı turizm firmaları ve acentelerin stand kurarak otellerini ve alternatif turizm bölgelerini tanıttığı fuar, yarın sona erecek. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found