SON HABERLER :
'Hedefimiz Antalya’yı şampiyon yapmak' Muratpaşa’da Karadeniz rüzgarı Anadolu Oyuncak Müzesi’ne Rekor ziyaretçi Raylı sistemde sona gelindi 'Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin'
/ TURİZM
Apollon Tapınağı'nda anılar bir başka güzel

ANTALYA'DAKİ Apollon Tapınağı'nda, gün batımında ortaya çıkan manzara, düğün fotoğrafı çektirmek isteyenlerin tercih ettiği mekanlar arasında yer alıyor. Manavgat ilçesine bağlı Side'ye tatile gelen yerli- yabancı turistler, gün batımını fotoğraflamak için Side Limanı ile 2 bin yıllık Apollon Tapınağı'na uğruyor. Turistlerin yanı sıra düğün fotoğrafçıları da gelin ve damatları Apollon Tapınağı'na getirerek, ayakta kalan sütunların önünde düğün fotoğrafları çekiyor.

'Roma Barışı' olarak bilinen dönemde inşa edilen Apollon Tapınağı, adını ışık, güzellik ve sanat tanrısı olarak hafızalara kazınan, Side kentinin baştanrılarından olan Apollon'dan alıyor. M.S. 150 yıllarına dayanan tarihiyle Apollon Tapınağı, kalıntılarıyla görülmeye değer miras olarak değerlendiriliyor.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres